בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר מירס: אין סיבה שהמדינה תגבה תשלום תמורת רישיון המפעיל הסלולרי 

יו"ר מירס: אין סיבה שהמדינה תגבה תשלום תמורת רישיון המפעיל הסלולרי

 
 
הדר חורש, דה-נט

אלישע ינאי, המכהן גם כמנכ"ל מוטורולה ישראל, תוקף את משרד התקשורת וטוען: "הנזק שנגרם לנו כתוצאה מאי מתן הרישיון הוא יותר מ-150 מיליון דולר"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר מירס, אלישע ינאי, טוען כי אין למדינה סיבה לגבות ממירס כסף תמורת רישיון המפעיל הסלולרי שקיבלה החברה בפברואר. ינאי הוא גם מנכ"ל מוטורולה ישראל, המחזיקה בשני שלישים ממניות מירס.
 
שר התקשורת הקודם, בנימין בן אליעזר, העדיף להעניק למירס רישיון מבלי שתצטרך לשלם תמורתו. ואולם תחת לחצם של האוצר והיועץ המשפטי לממשלה הודיע משרד התקשורת כי מירס תשלם תמורת הרישיון, והמחיר ייקבע על ידי ועדה פנימית של משרד התקשורת. בהערכה של המשרד נקבע כי שוויו של הרישיון הוא כ-50 מיליון שקל.

עם זאת, משרד התקשורת נמנע עד כה מלנקוב בסכום שעל מירס לשלם, והעדיף להגיע מראש להסכמה עם החברה. הדיונים בין הצדדים לא הסתיימו עד כה ומירס דחתה את כל ההצעות שהועלו במסגרת הדיון הבלתי פורמלי.

"מירס שילמה ביוקר על העיכוב המתמשך בהענקת הרישיון", אמר אתמול ינאי. "החברה נאלצה לשלם לבזק תמורת קישוריות שיחות והוכרחה לפנות תדרים לטובת חברת פרטנר. להערכתנו, הנזק שנגרם לנו כתוצאה מאי מתן הרישיון הוא יותר מ-150 מיליון דולר. לכן, אין סיבה שנשלם למדינה תמורת הרישיון שניתן לנו באיחור".

ינאי אמר כי מירס עדיין לא החליטה אם בכוונתה לגשת למכרזי התדרים הסלולריים של משרד התקשורת, אך נראה שהחברה אינה נוטה בשלב זה להשתתף. "אין לנו מחסור בתדרים. באירופה למשל, חברות סלולריות פנו לקהילה האירופית בבקשה להחזיר את הרישיונות לתדרים ולקבל את הכסף בחזרה. במצב הנוכחי של השוק הסלולרי לא מרוויחים בו כסף ולכן אני לא רואה סיבה להשקיע בו", אמר ינאי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by