בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפגישה הביטחונית "קשה ומביכה" 
 
 
חדשות נענע 

כהגדרת גורמי ביטחון ישראלים. הדיווח על רצח הישראלי במהלך הפגישה עורר זעם. הקבינט החליט כי עד שלא תפסק האש לא תתקדם ישראל לצעד הבא בתוכנית טנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במלון "קינג דייויד" בירושלים הסתיימה פגישה ביטחונית בין הישראלים לפלסטינים, בתיווך אמריקני.

הדיווח על הישראלי שנרצח בחומש הועבר לקצינים ולראשי מערכות הביטחון שנמצאים בפגישה ועורר כעס ומבוכה רבה. 
גורמי ביטחון ישראלים הגדירו את הפגישה כ"פגישה קשה ומביכה".

"הפעם, הפלסטינים לא באו בדרישות כלשהן, כפי שאנו רגילים לשמוע, ולא העלו את טענותיהם" אמר גורם הישראלי הבכיר.

הגורמים העריכו כי מרבית הסיכויים הם שישראל תמשיך ותדבוק בהבנות טנט ולא תנקוט ביוזמה צבאית קיצונית בעקבות גל הפיגועים.

אתר Ynet מדווח כי הנציגים הישראלים טוענים שנהגת הרשות משדרת לפעילי השטח הפלסטינים במרומז, ולעיתים אף בגלוי, כי הפסקת האש תקפה רק בשטחי A וכי מותר ורצוי להמשיך בפיגועים באזורי B ו C נגד מתנחלים וחיילי צה"ל.

ערפאת האשים היום את ישראל בהפרת הסכם טנט. "ישראל לא הפסיקה את הירי לעבר הפלסטינים ואת התקפות המתנחלים על תושבי השטחים", אמר.

גורמים מדיניים אמרו עם זאת, כי ישראל לא תציג בפגישה לוח זמנים להסרת הסגר, כיוון שהפלסטינים אינם ממלאים את התחייבויותיהם שלהם.

בתוך כך, הקבינט התכנס הבוקר לדיון בהמשך יישומה של הפסקת האש, אך לא קיבל כל החלטה גורפת. חלק מהשרים דרשו להקפיא את הפסקת האש או לפחות לחזור ל`מדיניות החיסולים`.
 

האמריקנים מכינים חבילת סיוע

לעמדת ישראל, לפיה ערפאת אינו עומד בהתחייבותו, ואינו מונע פיגועים, שותף גם הממשל האמריקני. שר החוץ קולין פאוול אמר אמש בעניין זה, כי "אין ספק שערפאת לא הביא להפסקת אש".

פאוול נפגש אמש עם יו"ר הכנסת, אברהם בורג, שאמר בצאתו מהפגישה כי מסר לפאוול את "מחוייבותה של ישראל להמשיך במדיניות ההבלגה". עם זאת, בורג הבהיר כי "הפלסטינים מחבלים בהפסקת האש" וכי "יש גבולות לסבלנות הישראלית".

למרות תמימות הדעים עם העמדה הישראלית, מבקש הממשל האמריקני להמשיך את מדיניות ההבלגה עוד זמן מה, ומכין, לפיכך, חבילת סיוע מיוחדת לישראל, שתוצג לפני ראש הממשלה בביקורו בוושינגטון.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by