בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: מחירי חדרי בתי המלון באינטרנט יקרים יותר 
 
 
עירית רוזנבלום, דה נ

המחקר, שמומן על ידי משרד התיירות, מעלה עוד כי קיים פער גדול בין המחירים באתרי אינטרנט שונים; החוקרים ממליצים למשרד התיירות להקים אתר אחד מרכזי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחירי בתי המלון בישראל המוצעים באתרי אינטרנט אינם זולים יותר ולעתים אף יקרים יותר מהמחירים הנדרשים במחלקת ההזמנות של המלונות - כך עולה מהמחקר החדש, האינטרנט והשפעתו של שוק התיירות בישראל.
 
המחקר, שנערך על ידי ד"ר עליזה פליישר וד"ר ישראל פינקלשטיין מהמחלקה לכלכלה חקלאית ומינהל בפקולטה למדעי החקלאות של האוניברסיטה העברית, במימון משרד התיירות, בדק את מחירי בתי המלון בירושלים, תל אביב, ים המלח ואילת. מהממצאים עולה, כי מחירי חדרים באמצע השבוע במלונות באילת וים המלח שפורסמו באינטרנט גבוהים הרבה יותר מהמחירים שהציגו אנשי המכירות במחלקת ההזמנות של בתי המלון.

עוד העלה המחקר, כי קיים פער גדול בין מחירי אותם בתי מלון באתרי אינטרנט שונים. כך, למשל, נמצא כי באחד מהאתרים הוצע חדר באמצע השבוע בבית מלון בירושלים ב-50 דולר, בעוד שבאתר מתחרה עמד המחיר על 105 דולר.

עורכי המחקר ממליצים למשרד התיירות להקים אתר מרכזי, כדי לסייע בשיווק התיירות. על פי ההמלצה, האתר יספק מידע מגוון על ישראל וישמש שוק וירטואלי, בו יוצעו למכירה שירותים שונים, תוך יצירת תדמית חיובית למדינה. החוקרים ממליצים עוד, שמשרד התיירות יספק לעוסקים בתחום התיירות את התשתית הדרושה להקמת אתרים באינטרנט. לדבריהם, עסקים שלא יהיו מיוצגים ברשת ימצאו עצמם בקרוב מחוץ לשוק התיירות.

המלצות החוקרים מתבססות על נתונים, לפיהם תחום התיירות הוא בעל הפוטנציאל הגדול ביותר למסחר באינטרנט. היקף ההזמנות העולמי בתחום הגיע ל-3.1 מיליארד דולר ב-98`. על פי הערכות, ב-2003 יגיע היקף הזמנות התיירות באמצעות האינטרנט ל-29 מיליארד דולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by