בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל :2000 ניסויים במאות אלפי בע"ח 
 
 
ניר נון נוה

על פי נתוני המועצה לניסויים בבעלי חיים נערכו בשנת 2000 ניסויים ב- 240 אלף בע"ח. הערכות: בפועל מדובר בכחצי מיליון. לראשונה - המועצה לניסויים בבע"ח מחוייבת בפרסום פרוטוקולי הישיבות. האגודה נגד ניסויים בבע"ח: אולי יתחילו לעבוד ולא לשתות קפה ולאכול עוגות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנתונים רשמיים של המועצה לניסויים בבעלי חיים עולה כי לפחות 240 אלף בעלי חיים שימשו לניסויים בישראל בשנת 2000. נתוני המועצה מבוססים על נתונים שהתקבלו מכשלושים מוסדות, אולם אינם כוללים את מערכת הביטחון ומוסדות אחרים שלא הגישו נתונים.
 
אולי כעת יקפידו על צמצום העוול המוסרי והמדעי. ניסויים בבע``ח (האגודה הישראלית נגד ניסויים בבע``ח)
 אולי כעת יקפידו על צמצום העוול המוסרי והמדעי. ניסויים בבע``ח (האגודה הישראלית נגד ניסויים בבע``ח)   
ארגוני בעלי החיים בארץ מעריכים כי בפועל מדובר בכחצי מיליון בעלי חיים בהם נערכו ניסויים בשנת 2000 בלבד.

מנתוני המועצה עולה כי עשרות אלפי חולדות, עכברים ועופות שימשו לניסויים במהלך שנת 2000, כמו גם :70 קופים, 191 כלבים, 117 חתולים וכ- 300 חזירים.

 
ענת רפואה, מהמאגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים, אומרת כי אמנם מדובר בהישג - שכן זו הפעם הראשונה שהמועצה מצליחה לקבל נתונים כאלו והם נחשפים, אולם היא מוסיפה כי מדובר בכשלושים גופים מורשים בלבד שמסרו נתונים, מתוך כארבעים וחמישה. וכמובן, שהנתונים אינם כוללים את מערכת הביטחון "שלהערכותינו כמות בעלי החיים הנטבחים בסקטור הצבאי היא לפחות אותה כמות כמו בסקטור האזרחי".

האגודה הצליחה להביא לשינוי משמעותי, שבעקבותיו נחשפו הנתונים. האגודה דורשת זה מספר שנים כי דיוני המועצה, כמו גם הפרוטוקולים של הניסויים שמאשרת המועצה לניסויים בבעלי חיים יהיו פתוחים לציבור. בישיבת המועצה אמש (שני) הצהיר שר הבריאות, נסים דהאן, כי המדיניות החדשה היא של שקיפות וגילוי הפרוטוקולים של דיוני המועצה בשלב זה.

"מדובר בהישג בעקבות לחץ שאנחנו מפעילים זמן רב והבג"צים שהגשנו, שניתן לקבל כעת דיווח ומידע", אמרה רפואה לנענע. "אני מאמינה שכעת יש סיכוי לשינוי ושבעקבות הוראת השקיפות של השר המועצה תחל לבצע את המוטל עליה לאחר שבע שנים של שתיית קפה ואכילת עוגות".

בנוסף הצהיר בישיבה שמואל הרשקוביץ, נציגו של השר לאיכות הסביבה, צחי הנגבי, כי השר תומך בצמצום הניסויים למינימום - לניסויים שמטרתם הצלת חיי אדם בלבד.

לדברי רפואה, בהחלט ייתכן כי מדובר בעידן חדש בנושא בארץ. "אנחנו שמחים מאד על כך שהמשרד לאיכות הסביבה תומך בצמצום הניסויים בבעלי חיים ומזעור הסבל של בעלי החיים בניסויים. אנחנו רואים דרכים רבות לשיתוף פעולה עם המשרד לאיכות הסביבה ומשרד הבריאות, כדי למנוע ככל הניתן את העוול המוסרי והמדעי שמתבצע מדי יום ביומו במעבדות ברחבי הארץ".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by