בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פאוול יגיע לאיזור להציל את הפסקת האש 
 
 
חדשות  נענע

החשש מקריסת הסכם האש מניע את בוש לשגר לאיזור את מזכיר המדינה האמריקני, בכדי שילחץ על ערפאת להגביר את מאמציו לסיכול הטרור. התראות: בזמן הביקור יתבצעו פיגועים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנשיא בוש הורה לפאוול לצאת באופן מיידי לאיזור בניסיון להציל את הפסקת האש ולהביא ליישום דו"ח מיטשל.
 
בוושינגטון חוששים כי ממשלת ישראל לא תוכל להמשיך עוד זמן רב במדיניות ההבלגה והיא צפויה להגיב בחריפות לפיגועי הטרור הנמשכים.

פאוול ינסה ללחוץ על ערפאת להגביר את מאמציו לסיכול הטרור. במידה ויצליח בכך, ייתכן כי יודיע כבר במהלך ביקורו על תחילתו של השלב הבא בתוכנית טנט, תקופת הצינון.

בשל בעיות לוח זמנים צפוי פאוול להגיע ככל הנראה באמצע שבוע הבא, לאחר פגישת בוש-שרון. הנשיא בוש כבר הספיק לשוחח עם נשיא מצרים, חוסני מובארק, והודיע לו על ביקורו הצפוי של פאוול ושוחח גם עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר עראפת. גורמים אמריקנים מוסרים כי בשיחתו עם עראפת העביר בוש מסר חד לעראפת כי עליו לכבד את הפסקת האש עליה התחייב בתוכנית טנט במטרה ליישם את דו"ח מיטשל.

מלשכתו של ערפאת נמסר, כי בוש הבטיח ליו"ר הרשות שארה"ב תעשה הכל ליישום המלצות דו"ח מיטשל ולהשיב את המצב בשטחים לקדמותו, כדי שהצדדים יוכלו לחדש את השיח והשיג ביניהם.

יש לציין כי בימים האחרונים מעבירה ארה"ב איתותים לפלסטינים כי עליהם לעשות יותר במטרה להביא להפסקת האש. אולם גורמים אמריקנים מציינים כי השלב הזה צריך להסתיים בשלב כלשהו וארה"ב תצטרך להצהיר בקרוב על תחילת תקופת הצינון בת השישה שבועות.

מערכת הביטחון מתריעה כי החמאס והג`יהאד האיסלמי מתכננים פיגועים בשטחי ישראל, בתקופת ביקורו של פאוול. לדברי בכירים במערכת הביטחוו, מניעת פיגועים האלה הוא מבחן נוסף בפני הרשות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by