בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מלך בלגיה בתקופת מלה"ע השניה: ניצחון בעלות הברית לא נראה סביר 

מלך בלגיה בתקופת מלה"ע השניה: ניצחון בעלות הברית לא נראה סביר

 
 
חדשות  נענע

בבלגיה מתפרסם, לראשונה, ספרו של לאופולד השליש, מלך בלגיה בתקופת מלחמת העולם השניה, בו הוא מבהיר כי שיתוף הפעולה עם הנאצים נבע מההערכות שניצחון בעלות הברית אינו רב סיכויים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבלגיה מתפרס היום (רביעי) ספר זכרונותיו של לאופולד השלישי, מלך בלגיה בתקופת מלחמת העולם השנייה, שהואשם בשיתוף פעולה עם הנאצים. הספר מתפרסם 18 שנה לאחר מותו, לאחר שהוצאתו לאור נדחתה במשך שנים רבות במטרה למנוע מבוכה מבית המלוכה, אולם אשתו השניה החליטה לפרסמו כעת במטרה למלא את בקשתו האחרונה.
 
בספר מסביר לאופולד כי הכניעה להיטלר ב- 1940, למרות התנגדות הממשלה, נבעה מתוך הערכות שניצחון בעלות הברית אינו בעל סיכויים רבים.

"למרות שהאמנתי בניצחונם הסופי של האנגלו-סקסים, נאלצתי לקחת בחשבון גם תסריטים אחרים. ניצחון הגרמנים היה אחד מהם, ושלום שיושג במשא ומתן היה אחר. ניצחון אנגליה ובעלות בריתה היה אפשרות אחת משלוש, אבל בזמנו לא נראה שיש סיכויים רבים לכך". בכדי להבהיר את סירובו לצאת לגלות הוא כתב כי "הייתי משוכנע שאם אשאר בבלגיה, אוכל לשרת טוב יותר את עמי".


לאחר תום המלחמה נאסרה על לאופולד השיבה לבלגיה בלי אישור הפרלמנט, והוא נותר בגלות בשווייץ עד .1950 חזרתו למדינה גרמה לתסיסה במדינה, שהביאה לוויתורו של לאופולד על כתר המלוכה לטובת בנו באדואין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by