בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האקרים מורידים מחירים באינטרנט 

האקרים מורידים מחירים באינטרנט

 
 
דה-נט

שליש מכלל יישומי 'עגלת הקניות' של אתרי הקמעונאות באינטרנט פרוצים כיום לחדירת האקרים ולסכנת שינוי מחירי המוצרים מוצגים בהם; מרבית הפריצות מתבצעות תוך שימוש בכלים סטנדרטיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"שליש מכלל יישומי `עגלת הקניות` של אתרי הקמעונאות באינטרנט פרוצים לחדירת האקרים ולסכנת שינוי מחירי המוצרים המוצגים בהם", כך העריך השבוע מנכ"ל חברת סנטקום לאבטחת מידע, גילי רענן. לדבריו במרבית המקרים מתבצעת הפריצה תוך שימוש בכלים סטנדרטיים ביותר, עובדה שלא מונעת נזקים כבדים.
 
באחד המיקרים החמורים שאירעו בשנה האחרונה, נפרץ אתר חברת התעופה האמריקאית, יונייטד איירליינס, ומחירי הכרטיסים שונו. החברה נאלצה להטיס 143 לקוחות שקנו כרטיסי טיסה לפריז בעשרים וחמישה דולרים בלבד, זאת כדי להמנע מפגיעה בשמה הטוב של החברה.

מסתבר שלא צריך להיות מקצוען כדי לשנות תגי מחירים אלקטרוניים הצמודים למוצרים הנמכרים ברשת האינטרנט. להערכת גורמים בתעשייה, שליש מכלל יישומי `עגלת הקניות` של אתרי הקמעונאות באינטרנט כיום, פרוצים לחדירת האקרים ולסכנת שינוי מחירי המוצרים המוצגים.

על מנת לבצע שינוייםבמחירי המוצרים, צריך ההאקר להשתמש בפקודת "עריכת עמוד" של הדפדפן הסטנדרטי ולחשוף את קוד ה- HTML הסודי של האתר, מה שמאפשר לו לשמור את העמוד על גבי המחשב האישי, לשנות את התמחיר ולהקליק על מקש "פרסם" שעל גבי הדפדפן. במרבית המקרים העמוד המשופץ יתקבל על ידי תוכנת `עגלת הקניות` - ושעון היד שעלה 999 דולרים יהפוך להיות שעון יד במחיר מבצע של שלושה דולרים.

ההגנה נגד התופעות שתוארו דורשות שימוש במספר אמצעי הגנה. בעוד אתרי אינטרנט מסחריים רבים עושים שימוש במערכת ה- Firewall לפיקוח על הנכנסים לאתר, ובעוד רבים אחרים משתמשים באמצעים להצפנת המידע העובר ברשת (תוך הפעלת תוכנות ההצפנה SSL, או מוצרי ה- VPN - רשת וירטואלית פרטית), הרי שבמרבית המקרים היישומים עצמם נשארים פגיעים וזמינים לגורמים לא רצויים.

על פי מחקרי אנליסטים בשנת 2003 יגיע המסחר האלקטרוני להיקף של כ2- מיליארד דולר, שעשוי להיות הרבה יותר גבוה ככל שהחשש בקרב המשתמשים יפחת עם עליית רמת האבטחה ברשת. עם כל האיומים בפניהם ניצבים כיום עסקים און-ליין, ברור שהשוק הפוטנציאלי למוצרי אבטחה ברמת היישום גדול וימשיך לגדול בד בבד לצמיחתם של אתרים וכמות תכניהם. יתרה מכך, מנהלי החברות מבינים כיום שההשקעה בפתרונות אבטחה מסוג זה משמעותם פחות עלויות פיתוח, הגעה מהירה יותר לשוק ונאמנות לקוחות מחוזקת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by