בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרוגי הפיגוע ברצועה הובאו למנוחות 
 
 
חדשות נענע 

סמל אופיר קיט הובא למנוחות בהר הרצל; סמל אביב איזק, שנהרג אף הוא ביום שישי בפיגוע החמאס ברצועה, נטמן אחה"צ בכפ"ס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחר הצהריים הובא למנוחות בהר הרצל סמל אופיר קיט, בן 19מירושלים, שנהרג ביום שישי בפיגוע החמאס בחוף שקמה, סמוך לישוב דוגית שבצפון הרצועה. סמל אביב איזק, בן 19 מכפר-סבא, שנהרג גם הוא בפיצוץ, הובא אף הוא למנוחות בשעה 17:00 בבית העלמין בעירו.
 

המחבל המתאבד "התחפר" בחולות

המחבל המתאבד, איסמעיל אל-מעסוואבי
 המחבל המתאבד, איסמעיל אל-מעסוואבי   
הזרוע הצבאית של החמאס, עד-א-דין אלקסאם, נטלה אמש את האחריות לפיגוע ההתאבדות ברצועת עזה, בו נהרגו שני החיילים, וחייל שלישי נפצע.

גם זהותו של המחבל המתאבד נחשפה: איסמעיל אל-מעסוואבי, תושב מחנה הפליטים שאטי.

שני החיילים, מחטיבת גבעתי, נסעו עם חייל נוסף בג`יפ סיור מסוג סופה, כשהבחינו בג`יפ עם לוחית זיהוי צהובה מחופר בחולות, באיזור בו נוהגים המתנחלים לרחוץ בים. פלסטינים שהיו במקום, ובהם אישה שעמדה על גג בית סמוך, ביקשו את עזרת החיילים בשחרור הג`יפ.

סמל איזק וסמל קיט ניגשו לבדוק את הג`יפ, בעת שחייל שלישי אבטח את הסביבה. כשהגיעו איזק וקיט למרחק של מספר מטרים, הפעיל מעסוואבי, שישב ברכב, את מטען החבלה. איזק וקיט נהרגו במקום, ואש צלפים נפתחה על החייל הנוסף, שנפצע באורח קל.

החייל הפצוע פתח באש לעבר מספר פלסטינים שנראו נמלטים ממקום האירוע, ומאוחר יותר פונה על-ידי מסוק לקבלת טיפול רפואי.
 

מנעו אסון גדול יותר

מפקד חטיבת גבעתי, אלוף משנה ליאור שלו, אמר הבוקר בראיון לגלי-צה"ל כי על-פי תחקיר ראשוני, פעלו החיילים לפי כל הנהלים המקובלים. שלו הוסיף, כי לדעתו, יכלו ראשי הרשות למנוע את הפיגוע - לו אך רצו בכך.

שר החוץ, שמעון פרס, אמר אמש בראיון לגלי צה"ל כי הוא "מעריך שהג`יפ שהתפוצץ וגרם למותם של שני החיילים נועד להתפוצץ בישראל".

עוד אמר שר החוץ כי על ערפאת לעשות יותר ממה שהוא עושה עכשיו: לאסור את המשתתפים בפעולות טרור, לתת הוראות ברורות ופומביות בעניין הפסקת האש ולהפסיק את ההסתה. עם זאת, ציין פרס: ``אם יהיה צורך אפגש עם ערפאת גם עכשיו. אני מאמין שנגיע לשלום מפני שלצדדים אין ברירה אחרת. עכשיו צריך לאט-לאט לשקם את האמון ואת האמונה``
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by