בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לקראת ביקור פאוול: הרשות מנסה להרגיע את השטח 
 
 
חדשות נענע 

במחסומי רמאללה מוחלפים אנשי כוח 17 באנשי רג'וב, המתונים יותר; דיווחים מעזה מוסרים כי בסוף השבוע ביצעה הרשות מספר מעצרים של פעילי טרור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, יצא ביום שלישי בערב לסיור במזרח התיכון, במאמץ להפחית את האלימות, ולסייע ביישום הפסקת האש. בכירים בצה"ל העריכו בימים האחרונים, כי לקראת ביקורו של פאוול, תפעל הרשות הפלסטינית להרגעת השטח, ולמניעת פיגועים גם בשטחי B ו-C, שאינם בשליטה בטחונית פלסטינית.
 
הערכתם של גורמי הביטחון מתבססת בראש ובראשונה על הצהרתו של ערפאת, לפיה יופסקו הפיגועים גם בשטחי B ו-C.

הוכחות ראשונות למגמה זו ניתן למצוא החל מהיום, באזהרה ראשונה מסוגה שפרסמה הרשות לפעילי חמאס, ג`יהאד ופתח`, ולפיה תעצור הרשות פעילי טרור שיפרו את הפסקת האש.

בנוסף, היום יוצבו במחסומי איזור רמאללה אנשי מנגנון הביטחון המסכל של ג`יבריל רג`וב, שיחליפו שם את אנשי כוח 17. רג`וב ואנשיו נחשבים מתונים יותר, ועד כה לא השתתפו באינתיפאדת אל-אקצה.

אישוש נוסף להערכה מסתמך על מקורות ברצועה, שמסרו כי בסוף-השבוע עצרה הרשות מספר פעילים חמושים של ארגוני הטרור, ובהם בכיר בג`יהאד האיסלאמי. כמו כן דווח כי הוחרם קנה מרגמה שנמצא ברשות אחד העצורים.

בתוך כך אמר אמש פאוול, כי משא ומתן מדיני באיזור לא יוכל להתחיל עד שהאלימות תופחת במידה ניכרת. "לביטחון יש עדיפות על השלום", אמר פאוול.
 

רוצים לדבר על זה?

מסכימים להערכת המצב? מתכוננים לביקורו של פאוול? ומה דעתכם: האם יש הבדל בין אנשי רג`וב לאנשי כוח ?17 היכנסו לפורום אקטואליה בנענע, והגיבו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by