בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקור בטחוני: הרשות אחראית לירי בחברון 
 
 
חדשות נענע 

- זאת, למרות שהפתח והג'יהאד נטלו אחריות על הירי. רג'וב: הירי היה טעות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מקור בטחוני מאזור חברון, אמר הבוקר (שלישי), כי ידוע לו בוודאות שהרשות הפלסטינית עומדת מאחורי הירי שבוצע אתמול לעבר היישוב היהודי בחברון, ממנו נפצעו ארבעה חיילים וילד בן שמונה - זאת למרות שאת האחריות לירי נטלו במקביל קבוצה של הפתח וקבוצה של הג`יהאד האיסלאמי.
 
 
לפי המקור, היורים הם חברים בתנזים, שהוא תת-ארגון של הפתח, וחלקם אף משרתים במנגנון הבטחון הפלסטיני. יצויין, כי ראש מנגנון הביטחון בגדה, ג`יבריל רג`וב, אמר הבוקר כי הירי "היה טעות" ו"חד פעמי".

המקור הבטחוני העריך, כי באמצעות הירי מנסה ערפאת לאותת לנשיא בוש, כי בפגישותיו עם שרון אין הם יכולים להתעלם מהמצב השורר בשטחים וממעורבותו של ערפאת.
 

הירי פגע בילד בן 8

 
התקרית החלה סמוך לשעה 16:00, כשצלף פלסטיני משכונת אבו סנינה ירה לעבר שכונת אברהם אבינו בחברון, ופגע בילד בן שמונה, שעמד על המרפסת בביתו. הילד פונה לבית החולים כשהוא סובל מפגיעת רסיסים בחזהו.

כח צה"ל בעיר הגיב באש מקלעים לכיוון אבו סנינה, ומספר מתנחלים הצטרפו לחילופי האש. הקרבות נמשכו עד סביבות השעה שש בערב, ונפצעו בהם ארבעה חיילים, כולם באורח קל, וכעשרה פלסטינים.

בסביבות השעה שש וחצי החל צה"ל לכתר את חברון, תוך קידום טנקים לעמדות קדמיות סביב העיר, והזנקת מסוקים לאוויר. עמדות רבות של המשטרה הפללסטינית ננטשו, ופלסטינים רבים עזבו את בתיהם בשכונת אב-סנינה, ככל הנראה עקב חשש מפני תגובת צה"ל.
 
 

האם ירה צה"ל פגזי טנקים על אבו סנינה?

לפי מקורות פלסטינים נפגעו בחילופי האש למעלה מעשרה מתושבי אבו סנינה, ביניהם ילד בן עשר שנפגע מפגז טנק. עוד טוענים הפלסטינים כי ירי טנקים ישראלי גרם נזק רב למבנים בעיר.

דובר צה"ל מכחיש את הטענה, ומדגיש כי חיילי צה"ל השתמשו בנשק קל ובמקלעים בלבד.
 

עימותים בין שוטרים למתנחלים

עימותים פרצו אמש בין שוטרים לבין מתנחלים שניסו להכנס לשכונות ערביות בחברון. כניסתם לשכונה נמנעה, וכוחות בטחון הוצבו באיזור על מנת לשמור על השקט לאורך הלילה.
 

רוצים לדבר על זה ?

האם, לדעתכם, מעורבת הרשות באירועי הירי? ומהו, אם בכלל, ההבדל בין ארגוני הטרור ומנגנוני הביטחון? היכנסו עכשיו לפורום אקטואליה בנענע, וחוו את דעתכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by