בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האיידס מוחק בשיטתיות את אוכלוסיית אפריקה 
 
 
חדשות נענע 

ועידת האו"ם לטיפול באיידס נפתחה אמש בצילם של נתונים מזעזעים 36: מיליון נשאי איידס חיים בעולם - 25 מיליון מתוכם חיים באפריקה. ואין להם כסף לתרופות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהיגי המדינות המתפתחות באפריקה פתחו אתמול (שני) את ועידת האו"ם לטיפול באיידס, כשהם מציגים נתונים סטטיסטיים מחרידים: במלאווי, שליש מהמורים הם נשאי איידס. בזמביה, אחד מכל שבעה ילדים איבד את הוריו בגלל האיידס. 25 מיליון נשאים מכלל 36 מיליון נשאי העולם, חיים באפריקה. אוכלוסיית יבשת שלמה הולכת ונמחקת, כיוון שאין לה די כסף בכדי לרכוש תרופות יקרות.
 
"עתידה של אפריקה מעורפל, והאפשרות להיכחדות אוכלוסיית היבשת כולה נראית אפשרית יותר ויותר", אמר נשיא ניגריה, אולודגון אובסאנג`ו, בפתיחת הועידה, המתכנסת במטה האו"ם בניו-יורק. סרטים אדומים מקשטים את גדרות מטה האו"ם, וחלונות המבנה הוארו בצורת סרט אדום ענק. בועידה משתתפים יותר מ-3000 בני אדם מ-180 מדינות.

מאמצים ניכרים נעשו עד היום להגברת המודעות ולצמצום מימדיה של המגיפה, אבל ללא תרופות שיטפלו בחולים, מאיים האיידס למחוק דור שלם של אנשים צעירים ובריאים, ולהשאיר מיליוני יתומי איידס חסרי מחסה - ולא רק באפריקה: הנגיף מפגין נוכחות בולטת יותר ויותר גם באסיה ובמזרח אירופה.

הויכוח על אספקת התרופות תופס את רוב תשומת הלב בוועידה. מספר חברות תרופות כבר הורידו את מחירי התרופות לשליטה באיידס באופן חריג, אבל בשביל רבות מהמדינות המתפתחות, מחירן של התרופות עדיין גבוה מדי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by