בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרו: ראש שירותי הביון נעצר באשמת שחיתות 
 
 
חדשות נענע 

ולאדימירו מונטזינוס מואשם בהלבנת כספים, סחר בנשק ובסמים, והפעלה שיטתית של חיסולים ועינויים - מעשים שהקנו לו הון של 274 מיליון דולרים. ואולי הוא גם סוכן של ה-CIA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרו כולה אחוזת מתח לנוכח החשיפה הצפויה היום (שלישי) של סודותיו של ראש שירותי-הביון שלה לשעבר, ולאדימירו מולטזינוס.
 
מונטזינוס, שהיה המבוקש מספר אחת בדרום אמריקה, נעצר בסוף השבוע אחרי שמונה חודשים בהם הסתתר משירותי הביטחון הפרואנים. הוא חשוד במעשי שחיתות בהיקף מדהים, שהקנו לו הון עוצר נשימה של 274 מיליון דולרים - זאת במדינה שהתל"ג לנפש שלה הוא 4400 דולרים, וש-54 אחוזים מתושביה חיים מתחת לקו העוני. בין הסעיפים בהם הוא חשוד מצויים גם הלבנת כספים, מסחר בנשק ובסמים, הפעלת חוליות חיסול ועינוי אסירים.

רב המרגלים בן ה-56 נראה רגוע ומחוייך בעת שהובל, כפות באזיקים, לחקירתו הראשונה, אבל שופט פרואני שראה אותו במעצר אומר כי מולטזינוס נראה "שבר כלי", וכי איבד הרבה ממשקלו.

ברחוב הפרואני מברכים על מעצרו של מונטזינוס, ומקווים שלכידתו תביא לחשיפה רחבה של מעשי שחיתות בשלטון - בראש ובראשונה של הנשיא לשעבר אלברטו פוג`ימורי, הגולה-מרצון ביפן, כשאזרחותו הכפולה מגינה עליו מהעמדה למשפט.

עם זאת, מעצרו של מונטזינוס עלול להביך גם את ארצות הברית. מונטזינוס שהה תקופה קצרה בכלא בשנות ה-70, כשהורשע במכירת סודות מדינה לשירות הביון האמריקני, ה-CIA. רבים מאמינים עד היום, כי במקביל לתפקידו כראש שירותי הביון של פרו, פעל מונטזינוס גם כסוכן של ה-CIA בפרו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by