בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקדוניה: מתח רב, התנגשויות מחודשות 
 
 
חדשות נענע 

במשך הלילה והבוקר התנהלו חילופי אש כבדים בין צבא מקדוניה והמורדים האלבנים, סמוך לגבול עם קוסובו. אמש קראו המונים מפגינים בבירה: האלבנים לתאי הגזים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התנגשויות חדשות במקדוניה, ומחאות נזעמות של הסלאבים כנגד נסיונו של המערב לעצור את ההתקפה על המורדים האלבנים במדינה, מביאים את מקדוניה קרוב יותר ויותר לפי התהום של עימות מחודש ורחב יריעה.
 
תושבים בעיר הצפונית טטובו, הקרובה לגבול עם קוסובו, אמרו לכתבי סוכנויות הידיעות כי במשך הלילה ושעות הבוקר המוקדמות התנהלות חילופי אש כבדים בסמוך לעיר. דובר הצבאי המקדוני, בלאגויה מארקובסקי, אמר כי המורדים האלבנים התקיפו את כוחות הביטחון בהרים שמעל העיר, ובהיקף צר יותר, גם במספר עמדות בפרבריה. הוא מסר כי החיילים המקדונים השיבו באש.

מדינות המערב, וארצות הברית בראשן, לוחצות על הרוב הסלבי ועל המיעוט האלבני-מוסלמי לשמור על רגיעה. שר החוץ הבריטי, ג`ק סטרואו, ביטל ביקור במדינה, באומרו שהתיזמון אינו מתאים. האיחוד האירופי מסר כי נשיא מקדוניה, בוריס טראייקובסקי, שומר על שליטתו במדינה, ויפנה מאוחר יותר בפניה ישירה לאזרחים.

בבירה סקופייה נשמר הבוקר השקט, לאחר שסערה אתמול בגל הפגנות. מספר אנשי מילואים של המשטרה אף פרצו לבניין הפרלמנט, וירו צרורות באוויר מרובי קלצ`ניקוב, כשההמון המשולהב מעודד אותם. המפגינים קראו קריאות בנוסח "האלבנים לתאי הגזים" ו"תנו לנו רובים". מספר המפגינים גדל עוד יותר, כשנודע על מותו של שוטר.

שר הפנים של מקדוניה, ליובה בוסקובסקי, אמר כי "השלום יושב על כנו רק כשננקה את המדינה מטרוריסטים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by