בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש ושרון: עימות גלוי מול המצלמות 
 
 
חדשות נענע 

"אנו פועלים להפסקת האלימות כדי להתחיל ביישום דו"ח מיטשל" אמר בוש בתחילת הפגישה. בוש ציין כי יש ירידה באלימות באיזור, בניגוד לדברי שרון; בוש הורה לפאוול לצאת עוד הליילה למזרח התיכון כדי ללחוץ על ערפאת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחלוקת גלויה התגלעה אמש בין נשיא ארצות הברית, ג`ורג` בוש, לבין ראש הממשלה אריאל שרון, בפגישתם של השניים בבית הלבן: בעוד שרון דבק בעמדת ישראל, לפיה לא יהיה כל משא ומתן עד שתפסיק האש, אמר בוש כבר בתחילת הפגישה: "אנחנו אמנם מתקדמים באינצ`ים, ולא במיילים, אבל אפשר להמשיך בתהליך".
 
נושא נוסף הנמצא בחזית העימות בין שני האישים, הוא הקפאת הבנייה בהתנחלויות: ארצות הברית מפגינה עמדה נחרצת, לפיה יש להקפיא את הבנייה לאלתר; ישראל, מנגד, כורכת את הקפאת הבנייה ביישום סעיפי מסמך טנט כסידרם.
 

"פגישה מרתקת"

למרות חילוקי הדיעות, התנהלה השיחה באווירה של חברות והערכה הדדית: בראיון לגלי צה"ל אמר שרון כי הפגישה היתה "מרתקת". בוש מצידו שיבח את האיפוק שמגלה שרון, ואמר כי הוא ער ללחצים הכבדים המופעלים עליו. "אנו תובעים מערפאת לעשות", הוסיף בוש.

בוש אמר עוד, כי הורה למזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, לצאת עוד הלילה לאיזור על מנת להפעיל לחץ על ערפאת ולנסות להביא ליישום הפסקת האש.
 
 

הפלסטינים: שרון מושך זמן

ברשות הפלסטינית אמרו בתגובה לפגישה, כי שרון ממשיך לנקוט בסחבת, בכדי להימנע ממילוי חלקו ביישום מסמך טנט ודו"ח מיטשל.

חבר הקבינט הפלסטיני, סאיב עריקאת, אמר הבוקר כי ברור עתה, שה"כן" של שרון ליוזמות טנט ומיטשל נועד לצורך יחסי ציבור בלבד.

מזכ"ל הנשיאות הפלסטינית ויועצו של יאסר עראפת, טייב עבד-אל-רחים, אמר כי שרון מסרב להקפיא את הבנייה בהתנחלויות, בכדי להציג הישגים בועידת הליכוד הקרובה.

ובאופוזיציה בישראל, טוען יו"ר האופוזיציה חבר הכנסת יוסי שריד (מרצ) אמר הבוקר, כי העימות בין שרון לבוש הוא סימן רע מאוד. "העימות מלמד שלשרון אין שום כוונה להקפיא התנחלויות ולבצע את דו"ח מיטשל" , אמר שריד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by