בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כתבי אינטרנט יזכו לזכויות יוצרים בארה"ב 

כתבי אינטרנט יזכו לזכויות יוצרים בארה"ב

 
 
יובל דרור, דה-נט

כך קבע בית המשפט העליון ברוב של שבעה שופטים נגד שניים; משמעות ההחלטה: פיצויים בסכומי עתק לכתבים שהחומר שכתבו פורסם גם בעיתון וגם באינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ברוב של שבעה שופטים נגד שניים, פסק שלשום בית המשפט העליון בארה"ב שעיתונים לא יוכלו לפרסם כתבות של כתבי פרילאנס באינטרנט ללא אישור מפורש. המו"לים הגדולים בארה"ב, שעד כה נמנעו מלבקש אישורים כאלה, יידרשו לפצות את הכתבים בסכומי עתק, בעבור פרסומים באינטרנט מאז שנת 1993.
 
את התביעה הגישו לפני שמונה שנים, שישה כתבי פרילאנס העובדים עם עיתונים מובילים, בהם "ניו יורק טיימס". השישה טענו, שבעוד שהמו"לים ממשיכים להרוויח מכתבות שכתבו, המופיעות בארכיונים המקוונים של עיתוניהם, הכותבים אינם מתוגמלים. עוד טענו, שהאינטרנט הוא פורמט נפרד מהפורמט המודפס ושדין ארכיון מקוון שונה מדין ארכיון בספריות ציבוריות. בית המשפט המחוזי דחה אז את התביעה, והעיתונאים עירערו לבית המשפט העליון.

פרקליטי העיתונים טענו שפסיקה שתחייבם לשלם לעיתונאי פרילאנס תמורת פרסום באינטרנט, תגרום להם להסיר את כתבותיהם מהארכיונים, מצב שיגרום נזק לציבור הקוראים.

ואולם, בית המשפט פסק שטענה זו איננה רלוונטית. השופטים פסקו שהמו"לים הפרו את זכויות היוצרים של העיתונאים. השופטים ציינו, שפסיקתם נוגעת גם לתצלומים וקריקטורות.

בעקבות הפסיקה חוזר הדיון בתיק לבית המשפט המחוזי, שיקבע את היקף הפיצוי שיינתן לעיתונאים. להערכת התובעים, מדובר בסכום שנע בין 600 מיליון דולר ל-2.5 מיליארד דולר.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by