בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התוכנית של שרון: הסכם ארוך טווח, ומדינה פלסטינית 
 
 
חדשות  נענע

ההסכם ייבחן מחדש כל שלושה חודשים; אזורי חיץ יפרידו בין ישראל והרשות. עם זאת, קיימים מספר סימנים המעידים: התוכנית הינה ייצוגית בלבד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, חשף אמש (רביעי)לראשונה את התוכנית המדינית שלו. בשיחה שניהל אמש עם נשיא ארצות הברית, ג`ורג` בוש, אמר שרון כי הוא שואף להסדר ביניים ארוך טווח, שבו תסכים ישראל להקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית עם רציפות טריטוריאלית וריבונות מוגבלת.
 
לפי תוכניתו של שרון, ייבחן ההסכם אחת לשלושה חודשים, בכדי להעריך את מצבו ולקבוע את המשכו.

כמו כן, כדי להבטיח את בטחונה של ישראל, יוגדרו שטחי הפרדה בין ישראל והרשות. "ישראל חייבת לשמור על אזורי בטחון, לרבות אזור שיחצוץ בינה לבין שטחי הרשות הפלסטינית" אמר שרון בשיחה עם עיתונאים.
 

תוכנית ייצוגית בלבד ?

ברשות הפלסטינית דוחים לחלוטין את תוכניתו של שרון. חבר הקבינט הפלסטיני, סאיב עריקאת, אמר בעניין זה: "אנחנו דוחים כל פיתרון שלא עולה בקנה אחד עם החלטות האו"ם בעניין תהליך השלום".

התוכנית נתקלת בהתנגדות גם מבית. שר המשפטים, צחי הנגבי, אמר כי התוכנית "וותרנית מדי", והוסיף כי לא יסכים להקמתה של מדינה פלסטינית.

עם זאת, קיימים מספר סימנים, המציעים כי התוכנית שחשף שרון היא ייצוגית יותר מאשר אסטרטגית: במהלך הנסיעה נשאל שרון על מועד ביצוע הפעימה השלישית, אך טעה בתשובתו ותוקן על-ידי עוזריו. נראה, לפיכך, כי שרון כלל אינו מאמין כי הפעימה השלישית, ואפילו תקופת צינון, אכן יגיעו.

רמז נוסף לכך שהתוכנית היא רק עמדה ייצוגית ניתן למצוא בניגוד שבין עמדתו הרשמית של שרון, השוללת כל פינוי של התנחלויות, ובין רמזים שפיזר בביקורו הקודם בוושינגטון, לפיהם יש לו נכונות מסויימת לפנות התנחלויות מבודדות תחת הסדר הקבע.
 
 

'מדינה פלסטינית מעיראק עד פ"ת'

על ראש הרשות, יאסר ערפאת, אמר שרון כי הוא (ערפאת) "מעוניין לשמור על להבות נמוכות של עימות. הדרך היחידה לשכנע אותו לחדול מכך היא על-ידי הפעלת לחץ".

שרון גם קרא לחזק את ירדן. לדבריו, אם יתפסו הפלסטינים את השלטון בממלכה תיווצר מדינה פלסטינית מגבול עיראק ועד פתח-תקווה, דבר שיהווה איום אסטרטגי על ישראל.
 

רוצים לדבר על זה?

האם מדינה, שתוקפה מתחדש בכל פעם לשלושה חודשים, היא אפשרות ריאלית? האם הפלסטינים יסכימו לריבונות מוגבלת? היכנסו לפורום אקטואליה בנענע, ושחררו את חרצובות לשונכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by