בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המכות ממשיכות לנחות על לוסנט ואלקטל 

המכות ממשיכות לנחות על לוסנט ואלקטל

 
 
דה-נט

לוסנט טכנולוג'יס עומדת לערוך סבב פיטורים נוסף של 10,000 עובדים; אלקטל מתכננת למכור את רוב מפעליה עד סוף 2002

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לוסנט טכנולוג`יס עומדת לערוך סבב פיטורים נוסף של 10,000 עובדים, כחלק מתוכנית ארגון מחדש של יצרנית ציוד הטלפוניה שנקלעה לקשיים, כך דיווח אתמול (רביעי) "וול סטריט ג`ורנל" מפי מקורות המעורים בחברה.
 
מספר המפוטרים עדיין לא ברור, אך ההערכה היא כי החברה תודיע עליו בסוף יולי, עם פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון הכספים השלישי. החברה סירבה להגיב.

לוסנט מעסיקה כיום 104 אלף עובדים, ולפי תוכניות שעליהן הודיעה החברה בעבר, מספרם יירד ל-80 אלף בחודשים הקרובים. בחודשים החולפים הודיעה לוסנט על פיטורים של 10,000 עובדים ועל כוונתה לצמצם את מספר העובדים בעוד 12 אלף כתוצאה ממכירת פעילות הסיבים האופטיים ושני מפעלים. בנוסף, מציעה החברה פרישה מוקדמת ל-13 אלף עובדים. ההערכה היא כי עיקר הפיטורים שעליהם עומדת להודיע החברה יהיו מחוץ לארה"ב, שם היא מעסיקה 25 אלף עובדים.

גם קבוצת ציוד הטלפוניה הצרפתית אלקטל נמצאת בקשיים. החברה מתכננת למכור את רוב מפעליה עד סוף 2002, בדומה לחברות אחרות בתעשייה, המעבירות את פעילות הייצור לידי קבלניות משנה ומתמקדות במחקר, פיתוח ושיווק.

לאלקטל 120 מפעלים בעולם, והיא מתכננת למכור כ-110. חלקם יימכרו לקבלניות משנה וימשיכו לייצר מוצרים עבור אלקטל. אחרים יימכרו לחברות אחרות, ככלק מארגון מחדש בפעילות אלקטל.

תוכנית מיזוג בין אלקטל ליריבתה האמריקאית לוסנט טכנולוג`יס כשלה לפני כמה שבועות. אחת המטרות המרכזיות במיזוג היתה התייעלות - איחוד פעילויות חופפות, תוך פיטורי עשרות אלפי עובדים.
טשורוק אמר כי אלקטל מתכננת למכור נכסים בשווי כמה מיליארדי יורו עד סוף 2001, כחלק מהמאמץ למקד את פעילותה בציוד לרשתות תקשורת פס-רחב ושירותים. אלה אמורים לתרום שני שלישים מהמכירות בתוך כמה שנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by