בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פאוול מגנה את הרצח של האזרחית הישראלית סמוך לג'נין 
 
 
חדשות  נענע

"זהו פשע ושערוריה", אמר פאוול במסיבת עיתונאים בבית ראש הממשלה הערב, והוסיף שהעביר מסר ברור בנושא לערפאת, כי יש ללכוד את הרוצחים; ישראל הסכימה לקצר את תקופת המבחן לפני תחילת תקופת הצינון לפי דו"ח מיטשל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, מגנה הערב (חמישי) בחריפות את הרצח של האזרחית הישראלית מירי פלסטינים סמוך לג`נין. "זו שערוריה, זהו פשע, וגם העברנו מסר דומה ליושב ראש ערפאת לאחר האירוע, עם דרישה ללכוד את הרוצחים", הדגיש פאוול במסיבת עיתונאים הערב בבית ראש הממשלה בירושלים, לאחר פגישתו עם אריאל שרון.
 
שרון אמר במסיבת העיתונאים כי מדובר במקרה חמור ומתועב, והדגיש כי הוא בוצע על ידי אנשי הפת"ח, שנמצאים לדבריו בשליטת ערפאת. "זה חמור יותר שזה נעשה בעת מאמציו של מזכיר המדינה לקדם את השלום באזור", דברי שרון.

מסוכנות הידיעות של הרשות הפלסטינית נמסר כי ערפאת הורה לכוחות הביטחון הפלסטינים לאתר ולעצור את מבצעי הפיגוע.

פאוול הדגיש שבפגישתו היום עם ערפאת היה ברור שדובר על סיום האלימות בכל האזור. לדבריו, דיברו השניים על ההסתה וכל מה שדרוש להתחיל בתקופה שקטה.
 

שבעה במקום עשרה ימי מבחן

שרון אמר כי הוסכם שעם הפסקת האש יחלו שבעה ימי מבחן לרשות הפלסטינית על מנת לוודא שאכן נעשים המאמצים הנכונים מצידה על מנת לסכל את הטרור. בתום שבעת הימים תחל תקופה בת שישה שבועות של צינון, ולאחריה יחלו צעדים בוני אמון בין הצדדים על פי דו"ח מישטל. למעשה מדובר בפשרה של ישראל שדרשה בעבר עשרה ימי מבחן ולא שבעה ימים.

פאוול חזר על הדברים והוסיף: "אני מקווה שזה יגיע לזה מתי שהוא ואז נעבור ליישום דו"ח מיטשל ולצעדים בוני אמון שלא נרחיב את הדיבור עליהם כעת". בתשובה לשאלה האם הספירה לאחור תתחיל מחדש אם לא תפסק האש לחלוטין ענה פאוול בסיוג: "זו לא תיחשב כהפסקת אש".
 
 

כוח משקיפים- היה או לא היה?

פאוול הדגיש במסיבת העיתתונאים כי דבריו ברמאללה בנוגע לכוח משקיפים בינלאומי הוצאו מהקשרם. לדבריו, הנושא כלל לא עלה בפגישתו עם ערפאת אלא בשאלה של עיתונאי. "כל מה שאמרתי היה כי לאחר ששני הצדדים יגיעו לשלב של הצעדים בוני האמון, ייתכן כי בהחלטה משותפת ירצו הישראלים והפלסטינים להציב כוח משקיפים. בכל מקרה לא הבעתי תמיכה בהכנסה חד צדדית של משקיפים בלי הסכמה ישראלית".

שרון אמר כי הנושא כלל לא עלה בפגישתו עם פאוול, זאת מכיוון שהעמדה הישראלית בנושא ברורה. "אנו לא קיבלנו את ההצעה למשקיפים אירופאים, משקיפים לא בגלל שמקצועית הם לא טובים. אלא שלא צריך אותם, כשאין גישה מאוזנת של חלק מאירופה, ולכן הסידורים כעת טובים כאשר ה-CIA חבר בוועדה הביטחונית המשולשת", דברי שרון.

פאוול הוסיף כי לא התכוון להפתיע את שרון בהצהרתו בנושא, "יש לנו הסכם אנו לא מפתיעים זה את זה", אמר פאוול. זאת ברמיזה לא קטנה למפגש בין נשיא ארצות הברית וראש הממשלה השבוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by