בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מילושביץ': בית הדין הבינ"ל הוא קרקס פוליטי 
 
 
חדשות  נענע

ביום שלישי יחל משפטו של נשיא יוגוסלביה לשעבר המואשם בביצוע פשעים נגד האנושות והוסגר אמש לבית הדין הלאומי בהאג; ראש ממשלת יוגוסלביה הנוכחי התפטר בעקבות ההסגרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא יוגוסלביה לשעבר, סלובודן מילושביץ`, הוסגר בסוף השבוע לידי בית הדין הבינלאומי בהאג. ערב הסגרתו, אמר מילושביץ`: " האג הוא לא בית משפט, אלא קרקס פוליטי".

"אתם מחזיקים באיש הלא נכון" אמר מילושוביץ` לנציגי האו"ם, שהעבירו אותו להאג; "הכתובת הנכונה היא נאט"ו".
 

כתב האישום: טבח, אונס וגירוש

משפטו של מילושביץ`, הנאשם בביצוע פשעים נגד האנושות, יפתח ביום שלישי. עם תחילת המשפט יוצגו בפני מילושביץ` הפשעים שבהם הוא מואשם: מעשי טבח, אונס, וגירוש המוני.

התובעת הכללית בבית-הדין בהאג אמרה, כי אירועי קוסובו אינם מאפשרים להאשים את מילושביץ` ברצח-עם, "ולכן", אמרה, "ננסה להרחיב את כתב האישום גם לאירועים בבוסניה ובקרואטיה".

מילוסביץ` התקשר ביום שישי לבני משפחתו מבית הכלא, ואמר להם כי הוא מתכוון לכפור בהאשמות נגדו. לדבריו, העמדתו לדין נעשתה מסיבות פוליטיות והסגרתו נעשתה בצורה בלתי חוקית.

הממשל הסרבי החליט להסגיר את מילושוביץ` למרות פסק דין של בית משפט עליון בבלגרד, שקבע כי יש להקפיא את הליכי הסגרתו. כנימוק להסגרה נמסר, כי החלטת השופטים הייתה מוטה, מאחר שהם מונו על ידי הרודן לשעבר.

במקביל, ראש ממשלת יוגוסלביה, זוראן זיזיץ`, הודיע על התפטרותו, במחאה על ההסגרה. בעקבות ההתפטרות נראה כי ייערכו בקרוב בחירות במדינה.

נגד מילושביץ הוגש כתב אישום בגין פשעים נגד האנושות כבר בשנת 99 עם תום המלחמה בקוסובו, וכעת הוא אמור לעמוד לדין בגין העברות המיוחסות לממשלו.

מילושביץ` יועמד לדין באשמת אחריות למעשי טבח, גירושים המוניים, אונס ופשעים נוספים שביצעו חיילי צבאו בקוסובו, בוסניה וקרואטיה. הוא יהיה ראש המדינה הראשון שיישפט בבית הדין הבינלאומי בהאג.

בית הדין שפט בחודשים האחרונים מספר קצינים סרביים בכירים, באשמת אחריות למעשיי הפשע שביצע צבא יוגוסלביה.
 

ניסיון התנקשות בטוני בלייר

בתוך כך, רמטכ"ל צבא יגוסלביה לשעבר, גנרל נבויסה פאבקוביץ` טען בראיון ל"סאנדייטיימס" הבריטי, כי קיבל פקודה להתנקש בחיי ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, בזמן שזה ביקר פליטים במקדוניה במאי 1999.

פאבקוביץ` טען, כי ההוראה הגיעה מ"צמרת המדינה", אולם העיתון מעריך כי מאחוריה עומד נשיא יגוסלביה לשעבר, סלובודאן מילוסביץ`.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by