בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העולם הערבי מגיב בחריפות על התקפת צה"ל בלבנון 
 
 
חדשות נענע 

מקורות סורים מסרו כי סוריה שומרת לעצמה את הזכות להגיב; החיזבאללה הודיע כי יגיב באופן בלתי שגרתי; שר החוץ הלבנוני רואה בתקיפה הפרה של החלטת האו"ם ומצרים מגנה בחריפות. ארה"ב קוראת לאיפוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורות סוריים מסרו אחר הצהריים (ראשון) בראיון לרדיו מונטה-קרלו, כי סוריה שומרת לעצמה את הזכות להגיב על תקיפת חיל האוויר, וכי ישראל הפרה את החלטה 242 של האו"ם.

שר החוץ של לבנון, מחמוד חמוד, אמר כי התקפת צה"ל היא הפרה של החלטת האו"ם, וכי לחיזבאללה מותר לפעול על מנת לשחרר שטחים כבושים. חמוד טען כי לבנון תגיב על התקיפה, אר לא פרט.
 
 
שר החוץ המצרי, אחמד מאהר, גינה את ההתקפה ואמר כי מדובר בהתקפה לא מוצדקת שמהווה הסלמה של המצב. עוד אמר מאהר, כי ההתקפה היא חריגה מהמאמצים ומהשאיפה לשלום באזור.

מחלקת המדינה האמריקנית קראה היום לכל הצדדים באזור לגלות ריסון ואיפוק.

מקורות מדיניים מסרו הבוקר, כי לאחר תקיפה החיזבאללה בסופה"ש העבירה ישראל מספר אזהרות לסוריה, לפיהן אם לא ירוסן החיזבאללה, תיאלץ ישראל להגיב באופן קשה.

מנהיג החיזבאללה, שייח` נסראללה, אמר כי ארגונו יגיב באופן לא שגרתי על ההתקפה הישראלית.


 

שני חיילי צה"ל נפצעו בתקיפת החיזבאללה בסוף השבוע

 
שלושה חיילים סוריים ואזרח לבנוני נפגעו לפני הצהריים בתקיפת מטוסי חיל האוויר על תחנת מכ"ם סורית בבקעת הלבנון, זאת בתגובה על תקיפת החיזבאללה בגזרת הר-דב בסוף השבוע, בה נפצעו שני חיילי צה``ל, אחד באורח קשה.

התקיפה בוצעה באיזור אל-עריק, בצפון מזרח לבנון, כעשרה קילומטרים מהגבול הסורי. ככל הנראה מדובר בשני טילים שנורו ממטוסי חיל האוויר אל העמדה הסורית.

בעקבות התקיפה, ירה החיזבללה פצצות מרגמה על ארבעה מוצבי צה"ל באיזור הר-דוב. המוצבים שנתקפו הם דליה, הדס, גלדיולה, ומוצב נוסף. בצה"ל אמרו כי התקיפה היתה צפויה; איש מחיילי צה"ל לא נפגע בתקיפה, וכוחות צה"ל השיבו באש תותחים, טנקים ומסוקים. כעת שב השקט לגיזרה.

בתקיפת החיזבאללה בסוף השבוע נפצעו שני חיילי צה"ל.

מצבו של החייל מרסלו שכטמן, שנפגע בתקרית בראשו ונותח במשך 6 שעות, מוסיף להיות קשה אבל יציב.

בשעות האחרונות חל שיפור במצבו; רופאיו מעריכים כי בקרוב אף ינותק ממכונות ההנשמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by