בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשל בצפון אירלנד התפטר 
 
 
חדשות נענע 

דונלד טרימבל התפטר במחאה על סירובה של המחתרת האירית להתפרק מנשקה; התפטרותו כבר נכנסה לתוקפה. בלייר הביע צער, וקרא לטרימבל לחזור בו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המנהיג הפרוטסטנטי דייויד טרימבל התפטר היום (ראשון) מתפקידו כראש הממשל בצפון-אירלנד, כשהוא מטיל את צפון-אירלנד למערבולת של אי ודאות וחוסר יציבות.
 
טרימבל, שזכה, יחד עם המנהיג הקתולי ג`ון יום, בפרס נובל לשלום על תרומתו להסכם הפסקת האש באירלנד, התפטר במחאה על סירובה של המחתרת האירית ה-IRA, להתפרק מנשקה. על פי החוק המקומי, התפטר מיד גם סגנו. כראש הממשל בצפון אירלנד מונה לעת עתה שר המסחר, רג רמפי.

טרימבל הגיש את מכתב ההתפטרות כבר לפני מספר שבועות. לפי הסכם הפסקת האש באירלנד, מוקצבים עתה העצרת האירית העליונה שישה שבועות להחזירו לתפקידו, או למנות לו מחליף. הרכבה המפולג של העצרת יקשה מאוד על ביצוע המשימה, וטרימבל העריך כי "לאחר שישה שבועות, אם אין התקדמות, המוסדות יתמוטטו".

במקרה כזה, תוכל בריטניה (השולטת בצפון אירלנד), להכריז על בחירות חדשות, או להפעיל שלטון ישיר הפועל מלונדון.

ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, וראש ממשלת אירלנד, ברטי אהרן, ניסו בשבוע שעבר לשכנע את טרימבל לחזור בו מאיומו להתפטר, אך לשווא.

ג`רי אדאמס, מנהיג השין פיין, הזרוע הפוליטית של ה-IRA, האשים את טרימבל ביצירת משבר מיותר, ובהתעלמות מהפעולות האלימות שמבצעות מיליציות פרוטסטנטיות, שלדברי אדמס ממשיכות לתקוף
קתולים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by