בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל במקום ה- 12 בעולם באחוז הגולשים 

ישראל במקום ה- 12 בעולם באחוז הגולשים

 
 
TheNet

40 אחוז מהאוכלוסיה הבוגרת בישראל גולשת ברשת; רק 16 אחוז רכשו מוצר באינטרנט; במקום הראשון בעולם: נורבגיה עם 63 אחוז מתושביה ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
40 אחוז מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל (למעלה מ- 18) עושה שימוש באינטרנט, לעומת שיעור ממוצע של 31 אחוז ב- 36 מדינות, כך עולה מהדו"ח העולמי הגלובלי לשנת 2001 בנושא האינטרנט והמסחר האלקטרוני, שפורסם היום (ראשון) על ידי חברת המחקר TNS.
 
על פי הסקר, המדינות הסקנדינביות ממשיכות להוביל את טבלת שיעורי החדירה של האינטרנט, כאשר נורבגיה בראש הטבלה, שם גולשים 63 אחוז מתושבים הבוגרים. דנמרק נמצאת במקום השני עם 62 אחוז. המדינות הללו קפצו לראש הטבלה ועברו את ארצות הברית (57%) שהייתה ראשונה בסקר בשנה שעברה (2000).

ארצות הברית ממשיכה לשמור על המקום הראשון בתחום המסחר האלקטרוני, כשליש מכלל משתמשי האינטרנט במדינה, הזמינו או רכשו מוצר או שירות כלשהו באמצעות האינטרנט בחודש שקדם לסקר, בריטניה נמצאת במקום השני עם 28 אחוז שרכשו מוצר ברשת, וגרמניה במקום השלישי עם 24 אחוז.

עוד עולה מן המחקר, כי 16 אחוז מכלל משתמשי האינטרנט הבוגרים, קנו או הזמינו מוצר או שירות כלשהו באמצעות האינטרנט במהלך החודש שקדם לסקר, וזאת בדומה לשיעור ממוצע עולמי של 15 אחוז.

בענין המסחר האלקטרוני, ישראל דומה לממוצע העולמי, בעוד שבשיעורי החדירה, כאמור,היא מעל הממוצע ונמצאת בשלישון העליון של המדינות שנסקרו. משמעות הממצא הוא שבעוד השימוש באינטרנט בישראל הוא ברמה גבוהה הרי שהשימוש, שעושים ישראלים, ברשת לקניות/הזמנות נמצא בפיגור לעומת הפוטנציאל.

ממצא נוסף שעלה בסקר העולמי מגלה שלמרות שקבוצת משתמשי האינטרנט השכיחה מצויה מתחת לגיל 30, הרי שהקבוצה בעלת הנטייה הגדולה ביותר לרכוש ולהזמין מוצרים היא בגילאי 30 עד 40, זאת לעומת 7 אחוזים בלבד בקבוצות הגיל שמתחת ל- 20.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by