בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מילושביץ' בפתיחת משפטו: זו הבעיה שלכם 
 
 
חדשות  נענע

נשיא יוגוסלביה התייצב לבדו מול בית הדין הבינלאומי בהאג; השופטים יעצו לו לשקול זאת שוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבית הדין הבינלאומי בהאג שבהולנד נפתח הבוקר (שלישי) משפטו של נשיא יוגוסלביה לשעבר, סלובודן מילושביץ` - חמישה ימים לאחר שהוסגר לידי נציגי האו"ם. ישיבת הפתיחה של המשפט נמשכה עשר דקות בלבד, אך כללה עימות דרמטי בין הנאשם לשופטי הקהילה הבינלאומית.
 
 
אמש נודע, כי מילושביץ` נועד עם עורך דינו בבית הכלא בהאג, והחליט כי יתייצב לבדו מול שופטי בית הדין, כביטוי של אי הכרה במסמכותו של בית הדין לשפוט אותו.

עם פתיחת המשפט הציע השופט, ריצ`ארד מיי, למילושביץ` "לבחון בזהירות" את החלטתו לייצג את עצמו. מילושביץ` ענה כי בית הדין אינו חוקי, ולכן, לדבריו, "אין לי כל צורך למנות עורך דין". עם זאת, קצב לו השופט מיי תקופה של חודש לשקול שוב את עמדתו.
 
מילושביץ` הוא ראש המדינה הראשון שיועמד לדין על פשעי מלחמה נגד האנושות. כאשר נשאל אם ברצונו לשמוע את האישומים נגדו ענה "זו הבעייה שלכם".

השופטים הקריאו למילושביץ` ארבעה סעיפי אישום, ושאלו אותו מה תגובתו. מילושביץ` אמר בסרבית, כי המעשים בהם הוא מואשם הם אחריותה הבלעדית של נאט"ו, אך השופט מיי השתיק את המקרופון שלו, והעיר לו כי בית הדין אינו במה לנאומים. לאחר מכן הורו השופטים לרשום בפרוטוקול כי מילושביץ` כופר בהאשמות.

נגד מילושביץ הוגש כתב אישום בגין פשעים נגד האנושות כבר בשנת 99 עם תום המלחמה בקוסובו, וכעת הוא אמור לעמוד לדין באשמת אחריות למעשי טבח, גירושים המוניים, אונס ופשעים נוספים שביצעו חיילי צבאו בקוסובו, בוסניה וקרואטיה. הוא יהיה ראש המדינה הראשון שיישפט בבית הדין הבינלאומי בהאג.

התובעת הכללית בבית-הדין בהאג אמרה, כי אירועי קוסובו אינם מאפשרים להאשים את מילושביץ` ברצח-עם, "ולכן", אמרה, "ננסה להרחיב את כתב האישום גם לאירועים בבוסניה ובקרואטיה".

אתמול הצטרף לצוות ההגנה של מילושביץ` עורך הדין האמריקני רמזי קלארק, מי שהיה התובע הכללי בממשלו של נשיא ארצות הברית לשעבר, ג`ימי קרטר.
 
 

רוצים לדבר על זה ?

האם יש לאו"ם סמכות לשפוט את מילושביץ`? ואם כן, האם יש לו סמכות לשפוט גם את שרון? מהי עמדתכם האישית, ומה צריכה להיות עמדת הממשלה? היכנסו לפורום אקטואליה בנענע, וחוו דעתכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by