בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פורסייט: טכנולוגיית הדור השלישי בישראל רק ב-2004 

פורסייט: טכנולוגיית הדור השלישי בישראל רק ב-2004

 
 
גיא גרימלנד, מערכת ד

בנוסף קובעת קבוצת המחקר שעד ליישום הטכנולוגיה, יאלצו מפעילי רשתות הסלולר בישראל להשקיע 1.3 מיליארד דולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טכנולוגיית הדור השלישי של רשתות הסלולר בישראל לא צפויות לחדור לארץ עד לשנת 2004, כך עולה ממחקר מיוחד שערכה קבוצת המחקר, פורסייט (Foresight).
 
פורסייט צופה, כי עד שהטכנולוגיה החדשה תיושם באופן מלא, יאלצו מפעילי רשתות הסלולר בישראל (סלקום, פרטנר ופלאפון) להשקיע 1.3 מיליארד דולר. עורכי המחקר מציינים, כי מאחר ומדובר בהשקעה ניכרת ובשל, העובדה שרמת המיסים בארץ היא גבוהה, הדבר עשוי להביא לכך, שהמפעילים ישתפו פעולה ברשתות שהם מפעילים, כדי לחסוך.

"טכנולוגיית דור 2.5 ( GPRS בסלקום ובפרטנר ו-1XRTT בפלאפון) הפכה משלב ביניים,בדרך לטכנולוגיית הדור השלישי, לטכנולוגיה עצמאית, המספקת שירותים שונים", נכתב במחקר. תהליך ההטמעה בישראל של טכנולוגית הדור השלישי הוא איטי לעומת אירופה, ורק ב-2004 צפויה הטכנולוגיה להיטמע באופן מלא בישראל", הסבירו בפורסייט.

על אף שהמפעילים הסלולריים בישראל מדווחים על 5.1 לקוחות ושיעור חדירה של 80 אחוז, טוענים במחקר, כי הערכה זו מוגזמת ושיעור החדירה עומד על 70 אחוז בלבד. לטענת פורסייט, הרווח מכל לקוח עומד על 48 דולר בממוצע, המהווים ירידה של 12 דולר משנה שעברה.

המחקר גם התייחס למפעיל הרביעי, מירס, על פי פורסייט יכולה מירס לגרום לפגיעה כלכלית אצל סלקום, פרטנר ופלאפון, מאחר והיא פונה לקהל צעיר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by