בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המטבחון: תורחב מדיניות החיסולים 
 
 
חדשות נענע 

על רקע ארועי אמש והבוקר, החליטו במטבחון הבטחוני: בינתיים לא תבוצע תגובה רחבת היקף - אבל מדיניות החיסולים תתוגבר. החמאס והג'יהאד האיסלאמי: אין הפסקת אש. הרמטכ"ל: ההערכות שלנו מתאמתות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים מדיניים מדברים הבוקר (שלישי) בגלוי על קריסתה של הפסקת האש בשטחים, בעקבות רצח שני אזרחים ישראלים אמש, פיצוץ שתי מכוניות התופת ביהוד, ירי פצצות מרגמה על התנחלויות ברצועה, ושורה של תקריות אש.
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, כינס הבוקר ישיבת "מטבחון" מיוחדת, שנועדה להעריך את המצב בעקבות ארועי היממה האחרונה, ולגבש דרכי תגובה ופעולה. בישיבה משתתפים שר החוץ שמעון פרס, שר האוצר סילבן שלום, שר הבטחון בנימין בן אליעזר, וסגניתו דליה רבין פילוסוף.

בגלי צה"ל דווחו, כי ככל הנראה, הוחלט בישיבה שלא לזנוח את הבנות מסמך טנט, ולא להגיב בפעולה רחבת היקף; עם זאת, הוחלט להרחיב את מדיניות החיסולים, ולכלול בה גם גורמי טרור מדרג נמוך יותר. יצויין, כי אמש פרסם דובר מחלקת המדינה האמריקנית הודעה, לפיה הממשל מתנגד לחיסולים.

בתוך כך פרסמו הבוקר החמאס והג`יהאד האיסלאמי הודעה רשמית, לפיה אין, מבחינתם, כל הפסקת אש. בהודעה נאמר, כי חיסול שלושת הפלסטינים שלשום בג`נין מעיד על ביטול הפסקת האש מצד ישראל, ולפיכך ימשיכו הארגונים במלחמתם.
 

הרמטכ"ל: ההערכות שלנו מתאמתות

אמש אמר שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, כי ישראל צריכה לשקול מחדש את מדיניות ההבלגה בעקבות הפיגועים, שבוצעו אתמול. "העובדה שערפאת הודיע על תחילת ספירת ימי הצינון בעת שהאלימות נמשכת מחייבת הערכה מחדש בעניין הדרכים להביא לרגיעה באיזור", דברי בן אליעזר.

גם הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, אמר הלילה כי הטרור הפלסטיני לא נפסק, וכלל לא בטוח שהפלסטינים יגיעו להפסקת אש מוחלטת. "ההערכות שלנו מתאמתות; הפלסטינים רוצים להשיג יעדים פוליטיים באמצעות טרור ואלימות, אך ישראל תעמוד כחומה", אמר מופז בתופ פגישתו עם מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול.
 
 

רוצים לדבר על זה?

קורסת? קרסה? הפסקת האש - היתה, או חלמנו חלום? היכנסו לפורום אקטואליה בנענע, והרביצו בנו את משנתכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by