בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הערכות: מיקרוסופט ישראל תוכרז כמונופול 

הערכות: מיקרוסופט ישראל תוכרז כמונופול

 
 
מערכת דה-נט

מקורות בתעשיית התוכנה מעריכים, כי הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, יקבל החלטה ברוח זו בעקבות פסיקת בית המשפט לערעורים בארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות החלטת בית המשפט לערעורים בארה"ב, יכריז הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, על מיקרוסופט ישראל כמונופול בתחומה - כך מעריכים מקורות בתעשיית התוכנה הישראלית.
 
פסיקת בית המשפט אישררה את החלטת שופט בית המשפט המחוזי, תומאס פנפילד ג`קסון, שהכריז על
מיקרוסופט כמונופול. עוד קבע בית המשפט, כי מיקרוסופט פגעה בתחרות בשוק כאשר קשרה את דפדפן האקספלורר למערכת ההפעלה חלונות 98.

לפני כשנה וחצי החלו דיונים בין הממונה על ההגבלים דאז, דוד תדמור, לבין מיקרוסופט ישראל בעניין הכרזה על החברה כמונופול. מיקרוסופט ישראל הבהירה לתדמור, כי היא מקבלת על עצמה את כל ההגבלות המוטלות על מונופול גם אם לא תוכרז כמונופול בפועל. במקביל, גיבש צוות במשרד הממונה מסמך המטיל על מיקרוסופט ישראל הגבלות והוראות מיוחדות, ואולם תדמור החליט שלא ליישם את המלצות המסמך ולהמתין לפסיקת בית המשפט בארה"ב.

עתה מעריכים מקורות בכירים בשוק התוכנה, כי הממונה הנוכחי יידרש לסוגיה ויזמין את ראשי מיקרוסופט ישראל לדיון. לדבריהם, הממונה יכריז על החברה כמונופול בשוק התוכנה המקומי ואף יישם את מסמך ההמלצות שגובש לפני כשנה וחצי.

ממיקרוסופט ישראל נמסר, כי הממונה על ההגבלים העסקיים עדיין לא פנה לחברה ולכן היא אינה מעוניינת להגיב. גם במשרד הממונה על ההגבלים סירבו להגיב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by