בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוב הארגונים בארה"ב עוקבים אחרי התקשורת האלקטרונית של עובדיהם 

רוב הארגונים בארה"ב עוקבים אחרי התקשורת האלקטרונית של עובדיהם

 
 
יובל דרור, דה-נט

כ-78 אחוז מהארגונים והחברות בארה"ב עוקבים אחר שיחות הטלפון, הדואר האלקטרוני, הורדת הקבצים ופעולות אחרות, כ-15 אחוז בולשים אחר העובדים גם באמצעות מצלמות וידיאו מוסתרות.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כ-78 אחוז מהארגונים והחברות בארה"ב עוקבים אחר שיחות הטלפון, הדואר האלקטרוני, הורדת הקבצים ופעולות אחרות של עובדיהם באינטרנט - כך עולה ממחקר חדש של התאחדות המנהלים האמריקאית (AMA). על פי המחקר, נתון זה הוכפל מאז המחקר הקודם שבוצע ב-97.
 
המחקר, שהקיף כ-1,600 מנהלי מחשוב בארגונים שונים בארה"ב, מגלה כי כ-63 אחוז מהארגונים נוהגים לעקוב אחר תעבורת האינטרנט בארגון; 46.5 אחוז נוהגים לקרוא את הודעות הדואר האלקטרוני שמגיעות ונשלחות על ידי העובדים (לעומת כ-15% ב-97`); כ-36% בודקים את הקבצים שמעבירים העובדים (לעומת כ-13 אחוז ב-97`); כ-12 אחוז מאזינים לשיחות הטלפון של העובדים; ו-8 אחוז בודקים את ההודעות הקוליות הנשמרות בתאים הקוליים של העובדים.

על פי המחקר, כ-15% מהארגונים אינם מסתפקים במעקב אחר התעבורה האלקטרונית בארגון, ועוקבים אחר פעולותיהם של העובדים באמצעות מצלמות וידיאו מוסתרות.

מהמחקר עולה כי יש קשר ישר בין גודל הארגון לרמת המעקב שהוא מפעיל: ככל שהארגון גדול יותר, עולה רמת המעקב אחר העובדים. עורכי המחקר מציינים כי המעקב באמצעות מצלמות מבוצע, בדרך כלל, כדי לאתר בעיה במחלקה מסוימת בארגון, ולא כחלק ממדיניות כוללת.

על פי החוק בארה"ב, הציוד במשרד, המרחב שבו פועל העובד ואפילו משרתו הם רכוש החברה, ולכן מותר למעסיק לעקוב אחר פעילות העובד. בשנים האחרונות התרבו בארה"ב תלונות מצד נשים שנפגעו "מסביבת עבודה עוינת", בשל תחביבם של גברים רבים להוריד תמונות פורנוגרפיות מהאינטרנט.

בנוסף, מחקרים גילו כי רוחב הפס של הארגון מנוצל לעתים קרובות למטרות שאינן קשורות לענייני עבודה. כך לדוגמה, עובדים הורידו קובצי MP3, ביקרו באתרים פורנוגרפיים, העבירו קליפים באמצעות הדואר האלקטרוני והשתמשו בתוכנות להעברת מסרים מיידיים. בנוסף, בארגונים רבים קיים חשש מריגול תעשייתי ורצון לעקוב אחר ביצועי העובדים בשל התחרות.

העלייה ברמת המעקב אחר עובדים מביאה מדינות בארה"ב, דוגמת קליפורניה, לחוקק חוקים המחייבים את המעסיק ליידע את העובד בדבר המעקב. מנהל מחקר ה-AMA, אריק גרינברג, אמר לאתר האינטרנט NewsFactor כי החשש מתביעות של עובדים נגד מעסיקיהם מביא את האחרונים ליידע את העובדים על אודות אמצעי המעקב, גם אם הם אינם נדרשים לעשות זאת על פי החוק.

"מצאנו ש-90 אחוז מהארגונים העוקבים אחר עובדיהם מיידעים אותם, או לפחות טענו שיידעו אותם בתקופה הקרובה", אמר גרינברג. ואולם הארגונים להגנה על הפרטיות בארה"ב טוענים כי יידוע העובדים אינו מספיק. הם דורשים מהמחוקק לדאוג שארגונים לא יוכלו לנצל את המידע שברשותם למטרות אחרות, ויאפשרו לעובדים לבדוק את המידע שנאסף עליהם.
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by