בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרס: מפת ההתנחלויות הקיימת היום אינה מאפשרת שלום  
 
 
חדשות  נענע

הדברים נאמרו בהרצאה שנישאה בפני חברי המועצה לביטחון ושלום; איים בישיבת ועדת החוץ והבטחון כי יפרוש מהממשלה אם "לא יתאפשר לו למלא את תפקידו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ שמעון פרס אמר היום (שלישי) בהרצאה שנשא בפני חברי המועצה לשלום ובטחון כי ישראל תלויה בדעת הקהל העולמית, בכל מה שקשור לעימות עם הפלסטינים.

 
"אם במקום הטרור נעמיד בראש סדר העדיפויות את ההתנחלויות, הפסדנו את המערכה. אין היום מדינה אחת בעולם שתומכת בהתנחלויות בשביל מה מקימים מאחזים? כדי לגייס את כל העולם נגדנו? בעיני העולם היותנו בשטחים זה כיבוש", אמר פרס.

שר החוץ הוסיף כי "מפת ההתנחלויות כפי שהיא קיימת היום אינה מאפשרת שלום".
 

"תקופת הצינון - לא ספירת העומר"


בישיבת ועדת החוץ והביטחון היום, תקף פרס את מבקריו בחריפות, והצהיר כי אם לא יתאפשר לו למלא את תפקידו, הכולל גם פגישות עם עראפת, יפרוש מהממשלה.

"אני שר החוץ כדי למלא מדיניות חוץ שאני מאמין בה. אם לא יתנו לי למלא אותה לא אהיה" אמר פרס.

פרס הוסיף כי יש לעשות הכל על מנת להציל את הפסקת האש. בכל הנוגע לתחילת תקופת הצינון אמר פרס כי "זו לא ספירת העומר. לא החלטנו על מועד מסויים".

שר החוץ גם יצא נגד הקולות הקוראים לעשות דה-לגיטימציה לעראפת ואמר כי אין פתרונות של "זבנג וגמרנו" וכי הדבר אינו מהווה אינטרס של ישראל.

פרס תקף בישיבה את יו"ר האופוזיציה, יוסי שריד, שקרא להביא לשטחים משקיפים בינלאומיים. "על כוח בינלאומי אםשר לדון רק לאחר שיש הסכם", אמר פרס והוסיף: "לא חסרים משקיפים. יש מספיק מצלמות טלוויזיה".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by