בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האח הגדול 2001 

האח הגדול 2001

 
 
אבי בליזובסקי , דה-נ

פלורידה: מצלמות יצלמו את העוברים ושבים. התמונות יושוו מול תמונות במאגר המשטרתי ויסייעו במעצר פושעים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיריית טמפה שבפלורידה, החלה להשתמש במצלמות אבטחה מתוחכמות כדי לסרוק את רחובות העיר ולאתר מבוקשים בביצוע פשעים, בטקטיקה שמזכירה את האח הגדול.
 
תוכנת מחשב המחוברת ל-36 מצלמות, הפועלות ברחבי העיר החלה לסרוק את ההמונים, ביום שישי האחרון, באיזור חיי הלילה של העיר, והשוותה את התמונות מול בסיס נתונים המכיל תמונות של אנשים המבוקשים למעצר.

משרדים בערים אירופיות ומשרדי ממשלה בארצות הברית, בתי קזינו ובנקים כבר משתמשים בשיטה , הקרויה "face-printing system", אולם טמפה היא העיר הראשונה שהתקינה את המערכות הללו ברחובות ציבוריים.

"טמפה היא המובילה בתחום", הסביר דובר חברת ויז`יון קורפ, פרנסיס ז`לאז`ני (Zelazny), שפיתחה את מערכת FaceIt, המאפשרת את המעקב.

אבל לא כולם מאושרים מהמצב החדש. התוכנה העלתה את חששות הציבור בנושא הפרטיות, אתיקה וסמכויות הממשלה. ג`ק וולטרס, מסניף טמפה של האגודה האמריקנית לזכויות האזרח טען שהאח הגדול כבר הותקן והסביר, "זו רק ההתחלה, החשש הגדול שהמצלמות יוצבו בעתיד בכל מקום - גם בתוך הבתים".

במשטרה לעומת זאת מרוצים. הבלש המקומי,ביל טוד, אמר כי FaceIt אינה שונה מהצבת שוטר עם מצלמה בכל קרן רחוב. הבעיה לטענת טוד, היא הזמן שיקח למשטרה לאתר את האדם ולעצור אותו, מרגע שהתבצע הזיהוי.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by