בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גנדי וליברמן 'משעים את פעילותם בממשלה' 
 
 
חדשות  נענע

דורשים התייחסות רבה יותר לעמדותיהם ודיון בסיום מדיניות האיפוק. לא עוזבים את משרדיהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השרים רחבעם זאבי ואביגדור ליברמן (האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו) הודיעו היום לראש הממשלה, אריאל שרון, כי הם מחרימים מעתה את ישיבות הממשלה.
 
במכתב ששלחו השניים לראש הממשלה הם דורשים דיון על סיום מדיניות האיפוק, הנחיות לשר החוץ ואיסור פגישות עם עראפת והרחבת ההתנחלויות.

בראיון לערוץ הראשון אמר זאבי כי "לא נשתתתף בישיבות הממשלה בשלב הזה ואם הדברים לא יפתרו נצעד הלאה.

"לא ייתכן שפרס יפגש עם עראפת רק על דעתו של רה"מ ואנחנו שומעים על כך ברדיו. אנחנו רוצים להשפיע שזה לא יקרה.

"אנחנו לא משעים עצמנו מהמשרדים בראשם אנו עומדים. אמשיך לעבוד במשרד ואמשיך להשתתף במטבחון המדיני. מקווה שרה"מ יסיק מסקנות. זו פעולה משמעותית שמפלגה אומרת ששני שריה מפסיקים להגיע לישיבות הממשלה בשל דרך פעולתה".

החלטה זו מבטאת התחזקות של הקו של זאבי על זה של ליברמן במפלגה. זאבי קורא בשבועות האחרונים לפרישה מן הממשלה, ואילו ליברמן מעדיף להמשיך ולהיות שותף בממשלה ולנסות להשפיע מבפנים.

במפלגת העבודה לא ממש נבהלו מהכרזת ליברמן זאבי. גורמים במפלגה אמרו, כי החלטתם של שרי הימין מחזקת את מעמדו של שמעון פרס בממשלה. "מצדנו, שליברמן וגנדי יילכו מחר הביתה, ובמקומם ייכנסו לממשלה חברי סיעת המרכז, דן מרידור ורוני מילוא," אמרו בעבודה.

"הארץ" מדווח כי בכירים בסיעת המרכז אמרו, כי מרידור ומילוא ישמחו למלא את מקומם של ליברמן וגנדי במשרדי התשתיות והתיירות, כל עוד תמשיך הממשלה במדיניותה הנוכחית.

ח"כ אופיר פינס אמר שהממשלה לא היתה צריכה לכלול את הימין הקיצוני מלכתחילה, ו"ראוי שיפרשו כליל". השר סלאח טריף חיזק את ידי שרון, ואמר כי "הרגע שבו שרון יצטרך לבחור בין גנדי וליברמן לבין המשך קיומה של הממשלה עם העבודה, קרוב מתמיד".

בליכוד ובחוגיו של ראש הממשלה הביעו פליאה על החלטת ליברמן וזאבי. לדברי בכירים בליכוד, "שרון יודע כי יש לו ממשלה ללא האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו, אך אין לו ממשלה בלי פרס".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by