בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רה"מ בשובו מצרפת: אין הסכמה, יש הבנות 
 
 
חדשות נענע 

הבוקר נועד שרון עם ראש ממשלת צרפת, ליונל ז'וספן. בפגישתם אמש הזהיר אותו שיראק מפני החלשת ערפאת; קודם לכן נפגש עם קנצלר גרמניה, שדרש ממנו להתחיל ביישום דו"ח מיטשל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, חזר לפנות ערב (שישי) לארץ, לאחר שנועד הבוקר בפאריז עם ראש ממשלת צרפת, ליונל ז`וספן.
 
בצאתו מהפגישה סיכם שרון את ביקורו בצרפת באמרו, כי למרות שלא הגיע להסכמה עם ראשי השלטון בצרפת, הגיע עימם להבנות.

שרון הוסיף, כי בשיחותיו עם הבכירים הצרפתים הביע דאגה מהתגברות האנטישמיות בצרפת. נושא זה עלה גם בפגישתו עם ראשי הקהילה היהודית בצרפת, מוקדם יותר הבוקר.

אמש נפגש שרון עם הנשיא הצרפתי, ז`אק שיראק, בארמון האליזה. שיראק קרא לשרון להתחיל מיד ביישום דו"ח מיטשל, כיוון שלדבריו, "שקט מוחלט בשטחים", כפי שדורשת ישראל, אינו יעד בר השגה.

שיראק גם הזהיר את שרון מפני החלשת ערפאת, כיוון שזו תזיק לתהליך השלום.

בצאתו מהפגישה אמר שרון כי "השיחה היתה טובה מאוד".
 

שרדר: על ישראל להיכנס לתקופת הצינון

 
בפגישה שנערכה אתמול בברלין בין שרון לקנצלר גרמניה, גרהארד שרדר, אמר שרדר כי על ישראל להתחיל ביישום דו"ח מיטשל.

השניים השתתפו אחה"צ בטקס זכרון בתחנת הרכבת גרינוואלד, ממנה גורשו יהודי ברלין למחנות הריכוז וההשמדה. שרון אמר בטקס כי "זכותה של ישראל להגנה עצמית היא זכות גדולה וחובה
עליה למנוע הישנות ארועים דוגמת אלה".
 
 
בשיחתם טען שרדר כי על ישראל להכנס לתקופה הראשונה של הד"וח - תקופת הצינון. שרון ענה לו כי מבחינתו יש להמתין עד שיעברו שבעה ימים רצופים של הפסקת אש מוחלטת. שרדר גם ביקש משרון לגלות גמישות בסוגיית ההתנחלויות.

שרון ביקש מהקנצלר ללחוץ על ערפאת להפסיק עם הטרור, והעלה גם את נושא ההתבטאויות האנטישמיות של נשיא סוריה, האמור לבקר בעוד כמה ימים גרמניה.

מקור מדיני בכיר במטוסו של ראש הממשלה מסר, כי בימים האחרונים יצאו בכירי מוסד ואמ"ן, ביניהם ראש המוסד, ללשכות קנצלר גרמניה ונשיא צרפת, והציגו בפניהם חומר מודיעיני מסווג, הקושר את ערפאת ואת הרשות כולה למעשי טרור.
 

הפגנות בפאריס: "שרון רוצח"

כמה מאות בני אדם הפגינו אמש בפאריס כנגד ביקורו ראש הממשלה. המפגינים הניפו שלטים בהם נכתב "שרון רוצח" וקראו לשלוח משקיפים בינלאומיים להגנה על העם הפלסטיני.

את ההפגנה ארגנו האגודה לסולידריות צרפת-פלסטין, הליגה לזכויות האדם, התנועה נגד הגזענות והידידות בין העמים, הירוקים והמפלגה הקומוניסטית הצרפתית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by