בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמי ביטחון: אנשי האו"ם יכלו למנוע את החטיפה 
 
 
חדשות נענע 

לדברי הגורמים, החטיפה בוצעה קרוב מאוד לעמדת האו"ם, וחיילי הגדוד ההודי, שצילמו את הרכבים החוטפים, יכלו למנוע אותה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים במערכת הביטחון טוענים הבוקר (שישי), כי אנשי הגדוד ההודי של האו"ם, שצילמו את הרכבים שחטפו את החיילים הישראלים בלבנון, יכלו גם למנוע אותה.

לטענת גורמי הביטחון, אנשי הביטחון ראו את החטיפה, שבוצעה כ-150 מטרים מעמדתם, אך משום מה העדיפו להתעלם מהאירועים ולא להתערב, ומאוחר יותר הכחישו את דבר קיומה של קלטת הוידאו.
 
בקלטת מתועדות פעולות החיזבאללה ביום שאחרי חטיפת החיילים, במקום החטיפה.

ככל הנראה, נראים בקלטת אנשי החיזבאללה כשהם לוקחים מהמקום רכבי או"ם אשר שמשו אותם לצורך החטיפה.
 

האו"ם: סליחה, לא ידענו

שר הבטחון, בנימין בן אליעזר, שיגר אמש למזכל האו"ם, קופי אנאן, דרישה דחופה לקבלת קלטת הוידאו. במכתבו ביקש בן אליעזר את התערבותו האישית של אנאן, על מנת שהקלטת, וכל מידע אחר המצוי בידי האו"ם, יועברו לידי ישראל. דובר האו"ם אמר בתגובה, כי בקשתה של ישראל לקבל את הקלטת תיבחן על-ידי מזכירות האו"ם.

הדובר הוסיף, כי נציגי האו"ם במזרח התיכון למדו על דבר קיומה של הקלטת רק בימים האחרונים, וכי שליחי הארגון, טריה לארסן וסטפן דה-מיסטורה, לא ידעו עליה בביקוריהם באיזור. בחודשים האחרונים הכחיש האו"ם הכחיש את קיומה של הקלטת.

שר החוץ שמעון פרס סיפר אמש כי מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, התנצל בפניו על הסתרת הקלטת מישראל. לדברי פרס, יתכן שענאן כלל לא היה מודע לקיומה של הקלטת.
 
 

יעקב אביטן: שת"פ סמוי בין האו"ם והחיזבאללה

יעקב אביטן, אביו של החייל החטוף עדי אביטן, אמר בראיון לגל"צ כי הקלטת מאשרת את טענות ישראל כלפי האו"ם, על חלקו הפסיבי בחטיפה.
אביטן אמר כי אם האו"ם צילם ביום שאחרי החטיפה סביר להניח כי ראו וידעו על החטיפה עצמה וההכנות אליה ולא דיווחו על כך.

"האו"ם מחוייב לעשות הכל להביא לנו מידע על הילדים שלנו, על האו"ם להעביר את הקלטת הזאת לידנו" אמר אביטן. "עלינו לתת לעולם להבין שהיה שת"פ סמוי בין האו"ם לחיזבאללה וייתכן אפילו כי צילמו בזמן החטיפה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by