בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משפחת אברהם: ננקוט הליכים משפטיים נגד האו"ם 
 
 
חדשות  נענע

המשפחה שגרה מכתב לקופי ענאן;חשד כי חיילי הגדוד ההודי של האו"ם שוחדו על ידי החיזבאללה; גורם בטחוני בכיר: לאו"ם יש מידע נוסף על החטופים מעבר לקלטת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורם בטחוני בכיר מעריך הבוקר (שני) כי בידי האו"ם מידע נוסף על דרך חטיפת החיילים בהר דב מעבר לקלטת שצילמו אנשיו לאחר החטיפה. לדבריו, ייתכן שלאו"ם יש מידע גם על מצבם של החטופים.

עו"ד חיים כהן, פרקליטה של משפחת החטוף בני אברהם, העביר מכתב למזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, בו איים לפתוח בהליכים משפטיים נגד האו"ם אם לא יעביר את הקלטת הבלתי מצונזרת לידי ישראל.

 
פני אנשי החיזבאללה יטושטשו. תמונה מתוך הקלטת. (תצלום: ערוץ 2)
 פני אנשי החיזבאללה יטושטשו. תמונה מתוך הקלטת. (תצלום: ערוץ 2)   
הקלטת עדיין מעוכבת על שולחן האו"ם בניו יורק ובישראל גוברת ההערכה כי יוניפי"ל שתפו פעולה עם החיזבאללה וכי חיילי הגדוד ההודי של האו"ם קיבלו שוחד מהחיזבאללה.

ככל הנראה חוששים באו"ם כי ממשלת לבנון תסלק את חייליו מדרום לבנון באם תועבר הקלטת לישראל.
עשרות אנשים הפגינו אמש (ראשון) מול משרדי האו"ם בטבריה; בראש המפגינים עומדים בני משפחתו של החייל החטוף עדי אביטן, בן העיר.

ההפגנה היא חלק מהלחץ הכבד שמפעילים גורמים ישראלים על האו"ם, במאמץ לשכנע את הארגון למסור לידי ישראל את הקלטת שצילמו חיילי כוח האו"ם בלבנון, כשהיא אינה מצונזרת.

 
העיתון הלבנוני א-ספיר מדווח הבוקר כי נציגים גרמניים הגיעו אתמול לביירות לדון עם נציגי החיזבאללה על עסקה לשחרור חיילי צה"ל החטופים.

גורמי ביטחון אמרו בסוף השבוע כי האו"ם נוהג באורח חשוד. "אחרי שהעלים את הקלטת, האו"ם מנסה לצנזר חלק מהמידע שהיא מכילה", אמר מקור בטחוני לגלי צה"ל.

בצה"ל הזכירו שגם הפיגוע בו נהרג תא"ל ארז גרשטיין ז"ל אירע קרוב לעמדת האו"ם; חלק מהמקורות אמרו כי קיימת סבירות שכמה מאנשי יוניפי"ל מעורבים באירועים.

 
 

השר לבטחון פנים: "צדק הוא דבר משני בסדר העדיפויות של האו"ם"

השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, תקף אמש את ראשי האו"ם בעקבות פרשת הקלטת, באומרו כי "צדק הוא דבר משני בסדר העדיפויות של ראשי האו"ם" והוסיף כי הוא מפקפק באמינות דבריו של שליח האו"ם למזרח התיכון, טריה לארסן, לפיהם לא ידע על הקלטת.

שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, שיגר אמש מכתב למזכ"ל האו"ם, בדרישה להעביר למערכת הביטחון את הקלטת המקורית, ללא כל צינזור ולקיים חקירה כדי לברר את כל העובדות הידועות לאו"ם באשר לנסיבות החטיפה.
 

החיזבאללה מזהיר את האו"ם: אל תפרסמו

החיזבאללה וגורמים רשמיים בבירות הזהירו בסוף השבוע את נציגי האו"ם בלבנון מפני מסירת הקלטת, למרות הודעת האו"ם, לפיה פניהם של אנשי החיזבאללה המצולמים בקלטת יטושטשו על מנת למנוע את זיהויים.

"הדבר מנוגד לניטרליות שאמור האו"ם להפגין בדרום לבנון" - טוענים בחיזבאללה ובממשלת לבנון.
 

מערכת הביטחון: צילומי החטופים - פיברוק

תמונת החטופים בבית החולים (טופליין תקשורת - תצלום מערוץ 2)
 תמונת החטופים בבית החולים (טופליין תקשורת - תצלום מערוץ 2)   
בערוץ 2 פורסמו ביום שישי תמונות מטושטשות מבית חולים בלבנון, בהן נטען כי נראו שניים משלושת החטופים, בבית חולים בביירות, כעשרה ימים לאחר החטיפה.
 
בני משפחות החטופים לא הצליחו לזהות את החיילים בתמונות בגלל איכותן הירודה. עם זאת, מקורות בטחוניים אמרו כי קרוב לודאי שמדובר בפיברוק של החיזבאללה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by