בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אנגליה: נמשכות המהומות על רקע גזעי 
 
 
חדשות נענע 

בעיר בראדפורד נמשכו גם הלילה - זה הלילה השלישי המהומות על רקע גזעי; עשרות צעירים בריטים יידו בקבוקים ואבנים בשוטרים ושרפו מכוניות; במהומות שאירעו השבוע התפרעו כ-1000 בני נוער ממוצא פקיסטני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המהומות על רקע גזעי בעיר ברדפורד בצפון אנגליה התחדשו הלילה (שלישי) כשעשרות צעירים בריטים התעמתו עם המשטרה, יידו אבנים ובקבוקים ושרפו מכוניות משטרה; לפחות עשרה מהם נעצרו, כך מדווחת סוכנות הידיות רויטרס.

העיתומים פרצו לאחר שנפוצה במקום שמועה כי צעירים אסייתים עומדים להיכנס לאזור המאוכלס ברובו באזרחים בריטיים "לבנים" בברדפורד. 
 
שלשום (ראשון-שני) השחיתו כ-15 צעירים אנגלים מסעדה הודית ותחנת דלק הנמצאת בבעלות אסייאתית; הצעירים ניפצו את חלונות הראווה של המסעדה באמצעות אלות בייסבול.

ההתפרעות באה כתגובה למהומות במוצאי שבת בעיר, בהן כ- 1000 צעירים אסיאתים ולבנים, חמושים בבקבוקי תבערה ובמחבטי בייסבול, התנגשו עם כוחות המשטרה בעיר.

משטרת בריטניה דיווחה, כי המהומות במוצ"ש היו הקשות ביותר שראתה בריטניה מזה שנים; לפחות שני אנשים נדקרו, לפחות 120 קציני משטרה נפצעו, ולמעלה מ- 30 אנשים נעצרו בעקבות קרבות רחוב אלימים שנערכו במהלך הלילה. כמו כן נבזזו והוצתו שתי סוכנויות מכוניות, ועשרות חנויות, פאבים ובתי עסק הותקפו באלימות.
 
מאות אנשי משטרה לחמו בכ-1000 בני נוער שמוצאם מבנגלדש ופקיסטן, שהשליכו עליהם אבנים, דקרו סוס משטרה, והציתו מכוניות. "השוטרים הותקפו על ידי בני נוער מצויידים בלבנים, במחבטי בייסבול, בפטישים ובפצצות דלק. יותר מ-80 שוטרים נפגעו, ושני סוסי משטרה נפצעו, אחד מהם מדקירה". אמר מפקד המשטרה באיזור, סטיוארט הייד.

"אין שום תירוץ לאלימות קהת חושים ופראית כזו", אמר הייד; "הסדר מושב כעת לרחובות ברדפורד". עם זאת, קציני משטרה אמרו כי בשלב מסוים היו "המומים" מעוצמת האלימות.

ברדפורד היא העיר הרביעית בצפון בריטניה, שבה מתפרצות מהומות כאלה - אחרי אולדהאן, לידס וברנלי. מנהיגי הקהילה בעיר טוענים כי את המהומות הציתו תושבי חוץ, שאינם מתגוררים בעיר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by