בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשד: בזוגלובק 'מאריכים' חיים לבשר שפג תוקפו 

חשד: בזוגלובק 'מאריכים' חיים לבשר שפג תוקפו

 
 
חדשות נענע 


תחקיר "ידיעות אחרונות" חושף חשדות כי במפעל בשלומי נארז מחדש באישון ליל בשר ללא פיקוח; משרד החקלאות פותח בחקירה; מנכ"ל זוגלובק: פתחנו בחקירה, אם הממצאים יאומתו נעביר זאת למשטרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במשך שנתיים האחרונות, נארזו מחדש באישון ליל במפעל זוגלובק בשלומי, טונות של בשר, ללא פיקוח וטרינרי ובניגוד לתקנות, כך חושף הבוקר (שני) העיתון "ידיעות אחרונות". על פי החשד, עובדי המפעל "האריכו את חייו" של בשר שפג תוקפו.
 
בכירים במשרד החקלאות, הגוף המפקח על מפעלי בשר, נדהמו מהממצאים ואמרו כי יפתחו בחקירה.
גורמים במערכת הבריאות הבהירו שאם אכן התנהלה פעילות של הארכת חיי בשר, אין מדובר בסכנה בריאותית ממשית לציבור, שכן בשר המאוכסן בתנאי הקפאה, "יכול להיות ראוי למאכל לפרק זמן ממושך".

אבל כדי להבטיח שהמפעלים לא יאריכו חיי בשר, אוסר החוק במפורשעל החברות המשווקות בשר, לשנות את תאריכי התפוגה שלו אחרי הייצור.

הנהלת זוגלובק הודתה כי התנהלה פעילות לילית במפעל בשלומי, אך טוענת כי פעילות זו היתה תקנית. ההנהלה פתחה בחקירה פנימית מקיפה, והשעתה מייד חמישה מבכירי המפעל.

ככל הנראה, בין השעות שתיים וחצי בלילה לחמש לפנות בוקר, פועלים במחלקת האריזה העבירו לאריזות חדשות בשר שפג תוקפו בכמה חודשים, ולעיתים אפילו בשנה. הווטרינר המפקח במפעל בשלומי מטעם משרד החקלאות טען כי לא היה לו מושג על המתרחש בלילות.

מנכ"ל זוגלובק חזר ואמר בראיונות לרשתות הרדיו הבוקר, כי הוא מקבל את כל הטענות החמורות וכי פתח בחקירה מקיפה. במידה ויאומתו החשדות, יעביר את הטיפול בממצאים הפליליים למשטרה. כמו כן ביקש להדגיש את הערכת משרד הבריאות כי הבשר אינו מסוכן לציבור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by