בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דנקנר השקעות: הפקידות הבכירה מונעת תחרות מול בזק  

דנקנר השקעות: הפקידות הבכירה מונעת תחרות מול בזק

 
 
מערכת דה-נט

סגן יו"ר דנקנר השקעות, משה גביש, יוצא בהתקפה חריפה על בזק: "מיזוג הפורטלים וואלה! ו-IOL מעצים את כוחה", הוא אומר בין היתר; בזק: אנחנו היחידים המעניקים שירותים באופן שווה בכל המדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"חילופי השרים התכופים וממשלות קצרות-מועד הגבירו את כוחה של הפקידות הבכירה במשרדי הממשלה. הרגולטורים מונעים כיום כל תחרות בתחום התקשורת והביאו להגדלת כוחה המונופוליסטי של `בזק` בתחום התקשורת", כך אמר סגן יו"ר `דנקנר השקעת` ומת"ב, משה גביש, בהרצאה בסוף השבוע.
 
משה גביש טען, כי מאז ההכרזה בשנת 99` על פתיחת שוק התקשורת לתחרות כוחה המונופוליסטי של בזק רק התחזק, והיא שולטת כיום על תחום הטלפוניה הפנים ארצית, האינטרנט המהיר והטלוויזיה הרב-ערוצית. לדבריו, השליטה של "בזק" בתחומים אלה והאחזקות שלה ב"בזק בינלאומי" ו"פלא-פון" מאפשרות לה סיבסוד צולב, שמונע כל אפשרות של כניסת גורמים מתחרים לתחומים אלה.

גביש גם קבל על כך שהרגולטור איפשר ל"בזק" ליהנות ממיזוג הפורטלים וואלה! ו-IOL שהפך למונופול והתיר לה הזרמת כספים ללווין, מהלכים שמעצימים את כוחה בשוק התקשורת.

לדברי גביש, חברות רבות בארץ ובעולם נמנעות מלהיכנס לשוק התקשורת הישראלי עקב תנאים אלה, מה גם שנדרשות השקעות עתק בכניסה לתחומים חדשים. אחת הדוגמאות לכך היא המכרז על התקשורת האלחוטית לטלפוניה נייחת (LMDS) אליו ניגשו 10 חברות, אך כיום נותרה במרוץ סלקום בלבד. היתר הודיעו, כי אין באפשרותם להתמודד ולהשקיע את ההשקעות הנדרשות.

לדברי גביש, סך כל ההכנסות בענף התקשורת בשנת 2000 הסתכמו ב-5 מיליארד שקל הכנסות. מחצית מהכנסות מקורן בתקשורת הסלולרית, רבע מהשיחות המקומיות, 9 אחוז מהלווין, 8 אחוז מהשיחות בינלאומיות ו-8 אחוז מאינטרנט. למעט סלקום כל יתר החברות, מעבר למונופול, מצויות בהפסדים, דבר שמקשה עוד יותר על הגברת התחרות בענף. בשוק התקשורת הסלולרי צפוייה בשנת 2001 הכנסות בהיקף של 3 מיליארד דולר, גידול של 25 אחוז לעומת אשתקד. המדובר בגידול חריג על רקע תנאי שוק קשים במיוחד והאטה כללית במשק.

מבזק נמסר בתגובה: "בזק מעניקה שירות איכותי ואוניברסלי לכל אזרח ואזרח בישראל, בכל מקום ובכל עת. בזק הינה היחידה המעניקה שירותיה באופן שווה בכל המדינה ומבקשת להזכיר כי מונופול הכבלים היה זה אשר הזניח במשך למעלה מעשור את תושבי הפריפריה, ומנע מהם להינות משידור טלוויזיה רב ערוצית".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by