בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צ'ילה: הפגנות בעקבות הפסקת ההליכים נגד פינושה 
 
 
חדשות נענע 

בית המשפט החליט אתמול להקפיא ההליכים עקב ההדרדרות במצבו הרפואי; התביעה: זו מכה קשה לשלטון החוק - נערער לבית המשפט העליון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משטרת צ`ילה פיזרה הלילה (שני-שלישי) מאות מפגינים במרכז הבירה סאנטיאגו, שמחו נגד ההחלטה להקפיא את ההליכים המשפטיים נגד אוגוסטו פינושה; השוטרים פיזרו את המפגינים בזרנוקי מים ובגז מדמיע, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. 
שופטי בית המשפט המיוחד לעירעורים בסאנטיאגו בירת צ`ילה הדנים באישומים נגד שליט המדינה לשעבר, אוגוסטו פינושה, החליטו אתמול (שני), כי לפי שעה יושעו כל ההליכים המשפטיים נגד פינושה עקב מצבו הבריאותי ההולך ומדרדר, כך דווחו סוכנויות הידיעות.

פינושה נאשם בהפרת זכויות אדם בתקופת שלטונו ובין היתר גם באחריות להיעלמותם של עשרות בני אדם שהתנגדו למשטרו בשנות ה- 70 וה- 80.

לפי מספר ימים נפוצו בצ`ילה ידיעות לפיהן פינושה בן ה- 88 על סף מוות, זאת על רקע אישפוזו בבית החולים; עם זאת, בני משפחתו הכחישו את השמועות ומסרו כי לא נשקפת סכנת חיים לפינושה. יחד עם זאת, שופטי בית המשפט לעירעורים טענו, כי מצבו הנפשי של פינושה אינו מאפשר העמדתו לדין.

התביעה במשפט מסרה בתגובה כי תערער על ההחלטה לבית המשפט העליון. "זוהי מכה קשה לדמוקרטיה ולשלטון החוק בצ`ילה", אמר ראש התביעה במשפט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by