בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט תשלב תוכנת הצפנה סינית ב- XP 

מיקרוסופט תשלב תוכנת הצפנה סינית ב- XP

 
 
יובל דרור, מערכת דה-

זאת כדי להתמודד עם שמועות שנפוצו בסין לפיהן מערכת ההפעלה של מיקרוסופט מאפשרת לגורמי הביטחון האמריקאיים לעקוב אחר המשתמשים במערכת ההפעלה בסין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מיקרוסופט תשלב במערכת ההפעלה החדשה שלה, חלונות XP, אשר תימכר בסין, טכנולוגיית הצפנה שפיתחה בעבורה חברה מקומית הנמצאת בבעלות ממשלת סין; מדובר בצעד נדיר מבחינתה של מיקרוסופט, שנועד להתמודד עם שמועות שנפוצו בסין ולפיהן מערכת ההפעלה של מיקרוסופט מאפשרת לגורמי הביטחון האמריקאיים לעקוב אחר המשתמשים במערכת ההפעלה בסין ולאסוף מידע ממחשביהם.
 
חברת Technology Service Computer Software & פיתחה שכבת אבטחה מיוחדת אשר תותקן מעל לשכבת האבטחה של מיקרוסופט. "זוהי טכנולוגיה סינית שפותחה על ידי סינים", אמר מנכ"ל מיקרוסופט סין, ג`ק גאו, ל"וול סטריט ג`ורנל" שדיווח על הפרשה, "וזו היתה מטרתנו, להוכיח ללקוחות הסינים שאין להם ממה לחשוש".

במסגרת ההסכם בין החברות, יוכנס תקליטור נוסף לקופסאות חלונות XP וחלונות 2000 שיימכרו בסין, עם עותק של תוכנת ההצפנה.

מיקרוסופט נמנעת מלחשוף חלקים מהקוד המרכיב את מערכת ההפעלה שלה, והסכמתה לחשוף את קוד המערכת בתחום האבטחה נחשבת ליוצאת דופן.

בתעשייה מעריכים, כי הסכמתה לחשוף את הקוד בפני החברה הסינית נובעת מהשמועות שנפוצו באחרונה בפורומים ובחדרי צ`אט בסין ולפיהן מערכת ההפעלה החדשה, חלונות XP, מאפשרת לארגוני הביון האמריקאיים לעקוב אחר פעולות המשתמשים ואף לחדור למחשביהם.

לדברי גאו, היוזמה לשלב את מערכת ההצפנה הסינית היתה של מיקרוסופט, ולא נבעה מפנייה של ממשלת סין. "ראינו שקיים צורך בשוק", אמר.

פרשנים מעריכים כי הצעד שנקטה מיקרוסופט יעודד ארגונים גדולים וחברות ממשלתיות בסין לרכוש את מערכת ההפעלה החדשה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by