בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: גידול צפוי בנפח המסחר המקוון  

מחקר: גידול צפוי בנפח המסחר המקוון

 
 
יניב קרן, מערכת דה-נ

מחזור של 10 מיליארד דולר צפוי בשלושת החודשים הקרובים, כך עולה ממחקר חדש של יאהו! ונילסן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
42 אחוז מהגולשים מתכוונים לבצע רכישה דרך האינטרנט, בשלושת החודשים הקרובים, בסכום כולל של כ- 10 מיליארד דולר, כך עולה מסקר שנועד לבחון יחס הצרכנים בארצות הברית למסחר אלקטרוני, שערכו הפורטל יאהו! וחברת נילסן.
 
המחקר הנוכחי הוא הראשון בסדרת מחקרים אשר יבוצעו על-ידי יאהו! ונילסן ויפורסמו אחת לרבעון. כל מחקר יתמקד בתחום אחר הקשור במוצרים, שירותים ונושאים שונים בתחום הסחר האלקטרוני, ויהווה כלי לקביעת מדיניות בנושא המסחר באינטרנט.

"מהמחקר הראשון, העוסק בנושא יחס הגולשים למסחר באינטרנט, עולה כי הגולשים מייחסים חשיבות רבה למחיר המוצר, כלים להשוואת מחירים וזמינות מידע על המוצר על מנת להעריכו בשעת הרכישה", מסר נציג יאהו! בישראל, תמיר אשל, "בניגוד להשערה הרווחת, נוחות אינה מהווה מרכיב עיקרי בשיקולי הקנייה של המשתמשים בבואם לבצע רכישה באמצעות האינטרנט".

לדברי אשל, אחד הממצאים החשובים, העולים מן המחקר, הנו ההיקף הכספי הגדול אותו מתכוונים הגולשים להוציא על קניות באמצעות הרשת. ניתן לראות, כי למרות המשבר העובר על תחום הסחר האלקטרוני, הגולשים עדיין מאמינים בדרך זו כאחת מדרכי הקנייה האמינות ביותר.

המחקר גילה עוד, כי היחס כלפי סחר אלקטרוני, בקבוצות גיל שונות, מתבסס בעיקר על מבחר המוצרים באתר, ותחושת ביטחון ונוחות בפעולת החיוב בכרטיס אשראי ושירות הלקוחות.

ברוב המשתנים שנבדקו, הראו גברים ונשים נטיות דומות, עם זאת נמצא, כי גברים נוטים להאמין יותר שברשת יוכלו למצוא מחירים נמוכים ממחיר הקניה הרגיל.

מקרב משתתפי הסקר שכבר ביצעו רכישות דרך האינטרנט, נמצא כי 68 אחוז ימשיכו לבצע רכישות בשלושת החודשים הקרובים. עוד נמצא, כי בממוצע יוציא כל קונה 184 דולר על קניות באינטרנט בתקופה של שלושת החודשים הבאים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by