בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה בדרך לשינוי חוק הסמים הקלים 

בריטניה בדרך לשינוי חוק הסמים הקלים

 
 
חדשות נענע 

למרות הסערה שעוררה הצעתו של חבר המפלגה השמרנית הביע תמיכה בלגליזציה של תוצרי קנביס (חשיש וגראס). שר הפנים בתגובה: אני תומך בדיון פתוח בנושא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פיטר לילי, לשעבר סגן יו"ר המפלגה השמרנית בבריטניה, עורר השבוע סערה, כאשר הביע תמיכה בלגליזציה של תוצרי קנביס (חשיש ומריחואנה), ובמכירתם בחנויות לממכר משקאות חריפים.

לילי הוא הפוליטיקאי הבכיר ביותר בבריטניה - ואולי אף בעולם - שהביע תמיכה פומבית בלגליזציה של קנביס ומוצריו.
 
"אנחנו דוחפים את משתמשי הקנביס לזרועות סוחרי הסמים. את הקשר הזה אני רוצה להפסיק", אמר לילי.

לילי פרסם לאחרונה חוברת, ובה הוא טוען שמדיניות האיסור על סמים קלים אינה ניתנת לאכיפה, ונתפסת על ידי בוחרים כמגוחכת - ולכן אף מזיקה למפלגה השמרנית.

בחוברת מציע לילי כי הסמים הקלים יותרו למכירה תוך הגבלה על גיל המשתמש ועל הכמות הנרכשת, ותוך צירוף אזהרה מפורשת של משרד הבריאות הבריטי. בנוסף, יוטל על מכירת הסמים הקלים מס.
 

שר הפנים: תומך בדיון בוגר ואינטיליגנטי

ההצעה התקבלה בעניין במפלגה השמרנית: מייקל פורטילו, המוביל היום במירוץ לראשות המפלגה, אמר כי עליה להתכונן לדון בנושא. "אנחנו צריכים להיות מפלגה הפתוחה לחשיבה חדשה, ולכן נשקול את הסוגייה", אמר פורטילו.

מצידה של הלייבור, המפלגה השלטת באנגליה, נשמעו תגובות מעורבות. מלשכת ראש הממשלה הבריטי, טוני בלייר, נמסר כי לממשלה אין כוונה לשנות את מדיניותה, למרות ההצעה.

עם זאת, ביום ראשון הודיע שר הפנים החדש, דיוויד בלנקט, כי הוא תומך בדיון "בוגר ואינטליגנטי" באפשרות לשינוי חוק הסמים. בכך סלל בלנקט את הדרך לדיון ממשלתי רשמי במדיניות הבריטית בנושא הסמים הקלים, ואולי - מי יודע - גם לשינוי החוק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by