בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרס עדכן את שרון בפגישתו עם ערפאת 
 
 
חדשות נענע 

שרון: לא אני ולא פרס ידענו מראש על הפגישה; פרס: הייתה פגישה טובה, יש תקווה להתקדם לקראת מימושו של דו"ח מיטשל; סיכמו להגביר את תדירות הפגישות ביניהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ, שמעון פרס, נפגש בשעות הערב המאוחרות (ראשון) עם ראש הממשלה, אריאל שרון ועדכן אותו בפרטיי פגישתו עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, בצהריים בקהיר. פרס אמר כי בפגישה נשמר התנאי הישראלי שלא לקיים מו"מ תחת אש.

ראש הממשלה אמר כי לא הוא ולא פרס ידעו מראש על הפגישה עם ערפאת. שרון אומר כי קיבל דיווח לאחר פגישת פרס עם מובארק כי תהיה גם פגישה עם ערפאת.
 
בתום המפגש בין השניים בקהיר, בו נכחו גם שר החוץ המצרי והיועץ אלבז, אמר פרס כי "היתה פגישה טובה בה נדונו הצעדים שעל כל צד לנקוט כדי לסיים את האלימות ולשפר את המצב הכלכלי בשטחים".

כמו כן אמר פרס כי הוא יוצא מקהיר בהרגשה שיש תקווה להתקדם לקראת מימושו של דו"ח מיטשל. השניים סיכמו להגביר את תדירות הפגישות ביניהם. ערפאת לא אמר דבר לאחר הפגישה.

בפגישה הציע פרס לערפאת לערוך פגישות יומיות בין מפקדים בשטח כדי לדון בהפרות השונות של הפסקת האש. ערפאת הסכים והציע לפתוח מחדש את משרד התיאום והקישור בין ישראל והרשות.

כמו כן ביקש פרס מערפאת לעשות מאה אחוז מאמץ כדי להפסיק את האלימות ברפיח ואת ההסתה וקרא לו למלא את מחויבותו ל- 7 ימים בלי אלימות.

לדברי גורמים בפמליית פרס, הבטיח ערפאת לעשות כן. הבכירים שנלוו ליושב ראש טענו בפני פרס כי השר עוזי לנדאו מסית נגד הפלסטינים. ערפאת הודה לפרס על המאמץ שעשה כדי להביא להפסקת ההסתה האישית נגדו.

 
בצהרים נועד שר החוץ עם עמיתו המצרי, אחמד טאהר, ומיד לאחר מכן נפגש עם הנשיא המצרי, חוסני מובארק. בפגישה, שנערכה באווירה טובה, דנו השניים בהמשך האלימות בשטחים ובדרכים להשגת הפסקת אש וחידוש ההידברות.

בפגישת הביע מובארק את חששו, כי ישראל תממש את איומיה לפרק את הרשות ולחסל את ערפאת. הוא הוסיף, כי דיבורים מעין אלה מזיקים מאוד למאמץ להרגעת הרוחות.

בתגובה, אמר לו שר החוץ כי "ישראל לא מתכוונת לערוך מתקפה קרקעית נרחבת נגד הרשות הפלסטינית, וגם לא מעוניינת בגירושו של ערפאת מהאיזור" - דברי פרס.

עוד אמר פרס כי "אנשים לא שמו לב, אך ישראל כבר יישמה את החלק הקשה ביותר עבורה בדו"ח מיטשל - הקפאת ההתנחלויות".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by