בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אפגניסטן: הגלישה באינטרנט אסורה 
 
 
מערכת דה-נט

מפלגת הטאליבן תאסור על הגלישה כדי להגן על האזרחים מפני תכנים אנטי איסלאמיים; לא ברור כיצד יאכף האיסור על מעט הגולשים, הנעזרים בקווי הטלפון של פקיסטן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפלגת הטאליבן השלטת באפגינסטן תאסור על השימוש באינטרנט, בכדי למנוע את הכניסה לאתרים גסים, לא מוסריים ואנטי איסלאמיים. כך דיווחה אתמול סוכנות הידיעות האפגאנית המוסלמית.
 
שר החוץ של הטאליבן, מוולבי וואקיל אחמד מוטאוואקיל, אמר לסוכנות הידיעות כי תנועתו אינה מתנגדת לאינטרנט לכשעצמו, אלא לניבולי הפה, לגסות ולחומרים האנטי איסלאמיים המופיעים בו. "אנו רוצים לבסס מערכת באפגניסטן באמצעותה נוכל לפקח על כל אותם דברים שהם שגויים, לא מוסריים ומנוגדים לאיסלאם", אמר.

סוכנות הידיעות דיווחה כי האיסור יחול גם על משרדי הממשלה. לא ברור כמה בני אדם מחוברים לאינטרנט במדינה, שתשתיותיה נהרסו במהלך מעל עשרים שנות מלחמה. באפגניסטן אין מחשבים רבים ומרבית אזורי המדינה אינם מחוברים לחשמל.

אותם ברי מזל שיכולים להרשות לעצמם להתחבר לרשת, בעיקר אזרחים זרים, עושים זאת באמצעות קווי הטלפון המעטים ושירותי ההתחברות לאינטרנט שמספקת פקיסטן השכנה. לדברי מוטאוואקיל, הטאליבן לא יכול להגביל או לפקח על הגלישה באינטרנט, מכיוון שהיא מתבצעת באמצעות קווי הטלפון הפקיסטנים.

לא נמסר מתי יכנס האיסור לתוקף, וכיצד יצליחו השלטונות לאכוף אותו. ניסיון העבר מלמד כי צווי ההתנהגות של הטאליבן נאכפים ללא רחם בידי משטרת הדת של המשרד לקידום המוסריות ולמניעת המידות המגונות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by