בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רשת 'היפר-נטו': גנבו לנו את הדומיין 

רשת 'היפר-נטו': גנבו לנו את הדומיין

 
 
יובל דרור

לטענת רשת המרכולים שני תושבי ראשל"צ רשמו את שם המתחם hyperneto.co.il במטרה להפיק רווח ממכירתו; בשלב זה הוציא ביהמ"ש צו מניעה זמני האוסר על שימוש בכתובת האינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביהמ``ש המחוזי בת``א הוציא לאחרונה צו זמני נגד שני תושבי ראשון לציון שרשמו בפברואר 2000 את כתובת האינטרנט hyperneto.co.il.
 
הצו הוצא בעקבות עתירתה של רשת `שופרסל`, המפעילה בין היתר את רשת המרכולים `היפר-נטו`, וקובע כי על השניים להימנע מלעשות שימוש כלשהו בכתובת האינטרנט ולהימנע מכל פעולה שיש בה להביא לשינוי בבעלות על הכתובת, אלא אם כן מדובר בהעברת הכתובת לרשת היפר-נטו.

מהעתירה, שהוגשה לבית המשפט על ידי משרד עורכי הדין איתן, פרל, לצר וכהן צדק, עולה כי בפברואר 2000 רשמו שני תושבי ראשון לציון את שם המתחם hyperneto.co.il, וזאת אף על פי שהם "אנשים פרטיים, אשר אין להם יד ורגל בעסקי הקמעונאות ובוודאי בכל הנוגע לסימן היפר-נטו".

לטענת התובעים, "המשיבים החליטו להיבנות מהמוניטין הרבים שיצאו להיפר-נטו ומהצלחתה הרבה של הרשת ולנצלם לטובתם, שלא בתום לב וככל הנראה מתוך כוונה להפיק רווח ממכירת שם המתחם למבקשת או לאחרים".

עוד נטען בעתירה כי השניים לא הקימו אתר אינטרנט ממשי תחת שם המתחם, אלא רק הציבו תחתיו דף ריק הנושא את הכותרת WELCOME TO www.hyperneto.co.il.

לטענת הרשת, השניים הם "גזלני שמות מתחם (Cybersquatters)".

עוד טענו כי הרישום של שם המתחם מונע מרשת `שופרסל` להציג אתר אינטרנט הנושא שם מתחם הזהה לסימן המסחרי הרשום שלה, ובכך נמנע ממנה לנצל את המוניטין שלה הגלומים בסימן `היפר-נטו`.

השופט יהודה זפט הוציא את צו המניעה הזמני במעמד צד אחד, ואולם סירב להיענות לבקשת העותרים להורות על העברת רישום הבעלות וההחזקה בשם המתחם לידי שופרסל.

השופט קבע כי יעיין בטיעוני הצדדים במועד מאוחר יותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by