בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מרבית הנזקים למערכות המידע בארגונים נגרמים ממשתמשים מורשים 

מרבית הנזקים למערכות המידע בארגונים נגרמים ממשתמשים מורשים

 
 
מערכת דה נט

סקר חדש מגלה: שתי הסיבות העיקריות לפריצות אבטחה הן,כניסה בלתי מורשית של עובדים לשרתי קבצים וחשבונות משתמשים הנשארים במצב פעיל גם לאחר עזיבתו של העובד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האיום העיקרי למערכות מידע של חברות, מקורו בחדירת משתמשים מורשים לקבצים שאין להם הרשאות גישה אליהם. כך עולה מסקר שפרסמה לאחרונה חברת קמלוט הישראלית ו- מגזין הסחר האלקטרוני eWeek.
 
על פי התפישה השלטת כיום, האיום הגדול ביותר על ארגון, נובע מניסיונות חדירה חיצוניים כגון האקרים ווירוסים למיניהם. הסקר חושף, כי האיום האמיתי ומרבית הנזקים מקורם בפריצות אבטחה פנים-ארגוניות הנובעות מכניסה בלתי מורשית של עובדים, יועצים, וקבלני משנה אל מאגרי המידע של הארגון.

עוד עולה מהסקר, כי חברות שמו דגש רב יותר, במהלך השנה החולפת, על נושא אבטחת מידע, באמצעות הגדלת תקציבי טכנולוגיות המידע. מבין האיומים על פרטיות המידע , נמצא כי שני האיומים הראשונים שעלו מתוצאות הסקר מקורם בפריצות פנים-ארגוניות. כ-57 אחוז מהנשאלים אמרו, כי פריצות האבטחה החמורות שהתגלו במקום עבודתם מקורן בחדירה של משתמשים מורשים אל קבצים שאין הם אמורים לראות. 43 אחוז מהנשאלים ציינו, כי הסיבה השנייה לפריצות אבטחה היא השארת חשבונות משתמשים במצב פעיל גם לאחר עזיבתו של העובד את החברה.

הסקר גם גילה, כי למרות המיתון העולמי בתחומי ההיי טק, ההשקעה והמודעות של ארגונים לתחומי אבטחת המידע מגיעים לשיאים חדשים. כמחצית מכלל החברות ציינו, כי הן מגדילות את התקציב המיועד לרכישת תוכנה וחומרה לאבטחת מידע לרשתות. קרוב למחצית מהחברות מתכוונות לשדרג את מערכי אבטחת המידע ואחת מתוך שלוש חברות מקצה אחוז קבוע בתקציב השנתי לנושא זה.

עוד מתברר, כי ל- 80 אחוז מהחברות שהשתתפו בסקר יש מדיניות אבטחת מידע פורמלית או א-פורמלית וככל שחברה גדולה יותר כך גדלה הסבירות לקיומה של מדיניות כזו.

תוצאות הסקר מבוססות על 548 שאלוני און-ליין שהופצו בקרב בכירי התעשייה המנויים למגזין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by