בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השופט חשין: בתי המשפט חייבים להתחשב גם במסמכים אלקטרוניים 

השופט חשין: בתי המשפט חייבים להתחשב גם במסמכים אלקטרוניים

 
 
אבי בליזובסקי, מערכת

החלטת השופט תאפשר לצמצם את כוח האדם בארכיונים ולהתבסס על ארכיונים אלקטרוניים שיסייעו בקיצוץ עלויות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט בית המשפט העליון מישאל חשין, קבע לאחרונה במסגרת פסק דין במשפט שהתקיים בפניו, כי ההתפתחות הטכנולוגית מכתיבה התייחסות שונה לחובת ההצגה של מסמך מקורי בבית המשפט. "אפשר להוכיח את תוכנו של מסמך גם בהעתק", כתב השופט חשין. לדבריו, כלל נוקשה הדורש הצגתו של מקור כתנאי מוקדם לקבילותו עלול לשמש מכשול בלתי ראוי להתפתחות טכנולוגיות בתחום המסמכים האלקטרוניים והסריקה האלקטרונית.
 
לדעת חשין על בתי המשפט מוטלת החובה לבחון את מהימנותם של עדים ותוצר מהימן של מערכת המינהל להפקת מסמכים. אלון שטרסמן, מנכ"ל IFN אומר, כי הוא רואה בהחלטתו של שופט בית המשפט העליון, פריצת דרך חשובה לכל נושא ניהול המסמכים האלקטרוניים. "אחת הסיבות להתפתחות האיטית בתחום ניהול המסמכים הייתה אי קבילותם בבתי המשפט", אומר שטרסמן. "עובדה זו חייבה חברות וארגונים רבים להחזיק, בנוסף לארכיונים הממוחשבים, גם ארכיונים פיסיים עם עשרות אלפי מסמכי מקור", הוסיף.

"ההתפתחות הטכנולוגית שהביאה לעולם את הארכיונים האלקטרוניים, מאפשרת במערכות מסוימות, לקבוע בוודאות של 100 אחוזים את מהימנותו של המסמך, את מועד קליטתו המדויק במערכת וכן ניתן לוודא, כי המסמך לא שונה ולא בוצעו בו כל תיקונים לאחר קליטתו במערכת. יותר מכך, המערכת שלנו מאפשרת גם אימות החתימה על גבי המסמך, דבר המשתלב בחוק החתימות האלקטרוניות שעבר בכנסת לפני מספר שבועות", אומר שטרסמן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by