בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עימותים בין שוטרים לפלסטינים באזכרה לפייסל חוסייני 
 
 
חדשות  נענע

בג'"ץ דחה אחה"צ את העתירה שהגישו מספר חברי כנסת לקיום האזכרה במתכונתה הנוכחית; המשטרה מנעה את השתתפותו של אבו עלא ופעילי שמאל ישראלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עימות פרץ הערב (שלישי) בין עשרות פלסטינים לשוטרי משמר הגבול במהלך האזכרה לפייסל חוסייני באוריינט האוס שבמזרח ירושלים, זאת לאחר שחברי כנסת ערבים ביקשו להכנס למתחם; אחה"צ דחה בג"צ את העתירה שהוגשה לקיום האזכרה במלאת 40 ימים לחוסייני במתכונתה המקורית, לאחר שהשר לבטחון פנים, עוזי לנדאו, הוציא הבוקר צו האוסר על קיום האזכרה המתקיימת הערב במתכונת מצומצמת.
 
יושב ראש המועצה המחוקקת הפלסטינית, אבו עלא, ניסה גם הוא להגיע לעצרת, אולם גורש על-ידי המשטרה, בטענה שנכנס לישראל באופן בלתי חוקי.

יצוין, כי באזכרה צפוי יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לשאת דברים באמצעות הטלפון. גורמים ביטחוניים צינו בהקשר זה, כי ערפאת מעוניין להצית את אש האינתיפדה גם במזרח ירושלים - דבר שלא עלה בידו עד כה.
 

אולמרט: זוהי הפגנה פוליטית

גורם בכיר במשטרה מתח הבוקר ביקורת על החלטת לנדאו ואומר שהצו עלול להצית מחדש את ירושלים.

"זהו לא טקס אזכרה אלא הפגנה פוליטית, שמאורגת על ידי הרשות הפלסטינית", אמר ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט ששוחח בנושא עם השר לנדאו.

ח"כ מוחמד ברכה (חדש), אמר אחר הצהרים, כי סיעתו תשתתף בטקס, למרות הצו. בראכה ושבעה ח"כים נוספים הגישו לבג"צ בקשה לצו ביניים שיאפשר את קיום האזכרה, ובכך יבטל את הצו שהוציא השר לנדאו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by