בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסוף לצנזורה? 

הסוף לצנזורה?

 
 
גיא גרימלנד, דה-נט

קבוצת האקרים, חלקם מישראל, עומדת לסיים את פיתוח תוכנת "פיקבוטי" (Peekabooty), שמאפשרת לגולשים להיכנס לאתרים שנחסמו או צונזרו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קבוצת האקרים, מישראל, ארצות הברית, סין, קנדה, אירופה, טיוואן ודרום קוריאה, עומדת לסיים את פיתוח תוכנת "פיקבוטי" (Peekabooty), שמאפשרת לגולשים להיכנס לאתרים שצונזרו על ידי ממשלות, בעיקר מהמזרח התיכון ומאסיה. ההשקה של התוכנה אמורה היתה להיות בשבוע שעבר, אבל נדחתה לחודשים הקרובים.
 
קבוצת ההאקרים, שעומדת מאחורי פיתוח התוכנה, קרויה "כת הפרה המתה" (Cult of the Dead Cow). לדברי ההאקרים, הסיבה לפיתוח התוכנה קשורה לזכות שיש לכל אדם לקבל מידע חופשי. "אנו מאמינים שגישה לאינפורמציה היא זכות אנושית בסיסית" הסביר מנהיג הקבוצה, אוקסבלוד ראפין, בכנס של הקבוצה.

עד עתה ניסו מספר גורמים לסכל את הפרוייקט השאפתני. למשל לפני כשנה, איחוד הנסיכויות הערביות ניסתה לחסום גישה לאתר הקבוצה. ההאקרים מציינים כי מדינות אחרות שמפעילות צנזורה על אתרים פוליטיים או פורנוגרפיים הן: ערב סעודית, סין וצפון קוריאה.

עכשיו נשאלת השאלה, האם כת הפרה המתה תצליח לעורר הדים עם התוכנה החדשה כפי שעשתה בשנת 1999. אז שיחררה הקבוצה את התוכנה "בק אוריפיס" (Back Orifice), שאפשרה להאקרים לחדור למחשבי פי.סי, מבוססי מערכות הפעלה, חלונות 95 ו-98.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by