בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ: נדון בעתירה נגד חנינת הר-שפי בשבוע הבא 
 
 
חדשות נענע 

סערה במערכת הפוליטית בעקבות החלטת הנשיא קצב כי הר-שפי תשוחרר ממאסר בעוד כשלושה שבועות. מגיש העתירה, ח"כ כבל: הנשיא פעל בניגוד לשלוש ערכאות; צעירי העבודה מקימים אוהל מחאה בת"א

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופטת ביהמ"ש העליון מרים נאור, קבעה אחר הצהריים (חמישי) כי בג"צ ידון בשבוע הבא בעתירתו של ח"כ איתן כבל נגד חנינתה של הר-שפי.

 
בעתירתו טוען כבל, כי סמכות החנינה מיועדת רק במיקרים נדירים, בהן חלה התפתחות חדשה בעניינו של הנאשם - ולא למקרה של הר-שפי, שאין כל הצדקה אפילו לדיון מחודש בו.

כבל אמר כי "הנשיא פעל בניגוד לשלוש ערכאות משפטיות". והוסיף: "החנינה האיומה הזו פוגעת בזיכרו של רבין ז"ל פגיעה חמורה".

צעירי מפלגת העבודה יציבו החל מהערב אוהל מחאה בכיכר רבין בתל אביב במחאה על החלטת הנשיא.
האוהל יוצב תחת הכותרת "מרגלית לא תשוחרר" ובמקום תוחתם עצומה הקוראת לנשיא לחזור בו מהחלטתו.

 

הנשיא: פעלתי להגברת האחדות

הנשיא קצב הכחיש הבוקר כי את הטענה, כי ההחלטה התקבלה כתוצאה מלחץ פוליטי, וטען, כי ההחלטה נועדה להגביר את האחדות בעם כנגד רצח רבין.

"אני חששתי שחלק מאזרחי ישראל, בגלל תמיכה, אהדה, סימפטיה, הזדהות עם מרגלית הר-שפי, עלולים שלא להרים את קולם נגד יגאל עמיר", אמר הנשיא בראיון לגלי צה"ל.

הנשיא ציין כי החנינה שהעניק להר-שפי אינה פוסלת את הרשעתה, וכי היא תוסיף ותהיה "אשמה ומורשעת".
 
 

השמאל: קצב נכנע ללחץ פוליטי

בתו של רה"מ המנוח, דליה רבין-פילוסוף, הגיבה אמש על ההחלטה במילים: "ההחלטה מסבה לי כאב צורב. הנשיא מעביר מסר שלילי לנוער, כי מי שאינו מונע פשע יזכה ברחמי הנשיא".

יושב ראש האופוזיציה, יוסי שריד, אמר בראיון לגל"צ כי נימוקי הנשיא הם פסולים: "בתי המשפט לא הבחינו בסימן חרטה מצד הר-שפי, ורק הנשיא שהוא כנראה בוחן כליות ולב, גילה את החרטה הסמויה הזו".

יו"ר ועדת החוקה, אופיר פינס, אמר כי החלטת הנשיא היא החלטה פוליטית: "מן הראוי היה שהנשיא לא ייכנע ללחץ של גופי ימין וייצג את שלטון החוק". פינס הודיע, שבכוונתו ליזום הצעת חוק, שתגביל את סמכויות הנשיא לקצר עונשי מאסר.
 

הימין: הנשיא התעלה על שיקולי 'מה יפית'

ומנגד, מסנגר הימין על החלטת הנשיא:

יו"ר סיעת המפד"ל, שאול יהלום, אמר אמש "כל הכבוד לנשיא שהתעלה מעל לחצים של מה יפית". יהלום הוסיף כי לדעתו, ההחלטה לשפוט את הר שפי וההחלטה להרשיעה היו שתיהן שגויות.

ראש סיעת חרות, מיכאל קליינר, אמר כי "אי אפשר להשלים עם העיוות הנורא, שהר שפי מרצה עונש מאסר לא מוצדק, ואילו אבישי רביב וחבריו חומקים מעונש".
 

ואתם, מה אתם חושבים ?

האם יש בהחלטה לחון את הר-שפי משום השכחת הרצח?
האם יש סיכוי שיום אחד יקבל חנינה גם הרוצח, יגאל עמיר?
היכנסו לפורום אקטואליה בנענע, והביעו דעה נחרצת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by