בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הגיע לארה"ב כדי להרצות על אבטחת מידע ונעצר על ידי ה- FBI 

הגיע לארה"ב כדי להרצות על אבטחת מידע ונעצר על ידי ה- FBI

 
 
TheNet


מתכנת רוסי הרצה בכנס ההאקרים השנתי דף-קון על בעיות אבטחה של ספרים אלקטרוניים; בדרכו חזרה לנמל התעופה נעצר על ידי ה-FBI עקב הפצת תוכנה המאפשרת לפרוץ את ההצפנה של קבצי PDF. חברת אדובי עומדת כנראה מאחרי המעצר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דימיטרי סקיארוב, מתכנת ראשי עבור חברת התוכנה הרוסית אלקומסופט (ElcomSoft), טס לארה"ב להרצות בכנס ההאקרים השנתי דף-קון על בעיות בהצפנת ספרים אלקטרוניים (Ebooks), בינהם קבצי אדובי אקרובט (PDF) מוצפנים.
 
כשניסה לעזוב את ארה"ב ולחזור לרוסיה, נעצר על ידי ה- FBI, בעילה שהחברה בה הוא עובד מפיצה תוכנה המאפשרת להסיר את ההצפנה של קבצי PDF, מעשה הנחשב לעבירה פלילית תחת ה DMCA (Digital Millennium Copyright Act- תקנות זכויות יוצרים דיגיטליות) האמריקאי.

תקנות ה- DMCA שנכנסו לתוקף בשנה שעברה, קובעות שיצירת מוצרים המאפשרים לעקוף אמצעי הגנה על זכויות יוצרים הנה עבירה פלילית. זהו הסיבוב האחרון במלחמה בין חברת אדובי לחברת אלקומסופט על תוכנת עקיפת ההצפנה של האחרונה.

בדואר אלקטרוני מה-25 ביוני שנשלח מאדובי לאלקומסופט נאמר בין השאר שהצעת התוכנה להורדה ללא אישור חברת אדובי מפרה את זכויות היוצרים של אדובי, ושאדובי תלחם על זכויותיה. בנוסף אדובי שיכנעו את ספק האירוח של אתר האינטרנט של אלקומסופט, וריו, להפיק לאחסן את האתר אצלם. אתר חברת אלקומסופט עבר עקב כך לספק אירוח רוסי.

"אנחנו נפרסם את קוד המקור של התוכנה שלנו, ונעשה כמיטב יכולתנו שהקוד יהיה זמין לכל אחד בעולם, אם אדובי ימשיכו לרדוף אחרינו" נאמר בהודעה באתר האינטרנט של אלקומסופט.

בישראל המצב החוקי של מעשים כאלה פחות ברור. מצד אחד, אפשר לכאורה להחיל את חוק עוולות מסחריות (מ-1999) הקובע גניבה של סוד מסחרי (מידע מכל סוג שהוא שאינו נחלת הרבים ושאינו ניתן לגילוי בנקל על ידי אחרים ושנותן יתרון עסקי לבעליו) כגזל, ולפיכך לקבוע ששורות הקוד של ההצפנה הנן סוד מסחרי. מצד שני, לפי החוק בארץ גילוי סוד מסחרי על ידי הנדסה חוזרת (reverse engineering ) לא נחשב כשלעצמו כגזל.

עו"ד אביב אילון, המתמחה בזכויות יוצרים באינטרנט, אומר שלדעתו, המעצר שנעשה הנו טעות שפוגעת בהתקדמות האינטרנט ובחופש הביטוי. "יתרה מכך, אותו אדם עזר לחברת אדובי בכך שהפנה את תשומת ליבה לבעייתיות בקוד שלה כדי שתוכל לתקנו. הרי אם הוא הצליח לפרוץ את ההצפנה, סביר להניח שאחרים יוכלו לעשות זאת" אומר אילון.
"המעצר מראה על קו מחשב קלוקל של רשויות האכיפה בארה"ב. צריך למצוא דרך אחרת לפתור את הבעיות הקשורות בזכויות יוצרים, ולא בדרך הענישה שנעשה בה שימוש כיום" טוען אילון.

מכיוון שהחוק האמריקאי נוקשה בהרבה מהחוקים בארצות אחרות, ישנו חשש ממשי בקרב מומחי אבטחה אמריקאים שחברות מחקר ואבטחה מארצות אחרות יחרימו את החברות האמריקאיות עקב איומי הרשויות.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by