בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גינויים חריפים לפיגוע נגד הפלסטינים 
 
 
חדשות  נענע

שרון: נעשה הכל לתפוס את האחראים. נתניהו: רצח הוא רצח. ליברמן: פגיעה קשה באושיות השלטון. בן-אליעזר: הרצח יביא לכאן משקיפים בינ"ל. מועצת יש"ע: פסול מבחינה חוקית, מוסרית ודתית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרצח שביצעו מפגעים יהודים במשפחה פלסטינית עורר היום (שישי) גינויים קשים בכל רחבי הקשת הפוליטית.

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר כי ישראל תעשה כל שביכולתה לתפוס את האחראים. "אנו מצטערים על אבדן של חיי חפים מפשע, ולא נחסוך מאמצים להביא לדין את האחראים", מסר ראש הממשלה בהודעה שפירסם.
 
ראש המשלה לשעבר, בנימין נתניהו, אמר בצהרים: "רצח הוא רצח, ואין זה משנה מי ביצע אותו". נתניהו קרא לשלטונות החוק שלא לחסוך במאמץ למצוא את הרוצחים ולהעמידם לדין.

 

שר הביטחון: נפעל בנחישות להגיע למבצעי הפיגוע

שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, גינה בחריפות את הפיגוע, ואמר, כי אין הבדל בין רצח המשפחה הפלסטינית לפיגוע של ארגוני הטרור הפלסטינים.

שר הביטחון העריך עוד, כי "הרצח המתועב יביא לזירוז ההליך של הכנסת משקיפים בינלאומיים. אם יכפה הדבר", הוסיף, "נסכים רק להצבת משקיפים של CIA.

בן אליעזר הדגיש כי אין מחתרת יהודית, וכי הוא בטוח שהשב"כ ומערכת הביטחון יפעלו בנחישות לאיתור כל התארגנות, ספורדית או רצינית.

גם השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, אומר כי הנחה את המשטרה לעשות כל מאמץ לתפוס את האשמים.

שר התשתיות, אביגדור ליברמן, גינה בחריפות את הרצח. "פעולות מסוג זה", אמר ליברמן, "פוגעות פגיעה קשה במדינת ישראל ובאושיות השילטון שלה".
 
 

מועצת יש"ע: מעשה פסול חוקית ומוסרית

ממועצת יש"ע נמסר בתגובה לארוע כי אם יתברר שהירי בוצע על ידי ישראלים, היא מגנה אותו בחריפות.

"זהו מעשה נפשע שהוא פסול מבחינה חוקית, מבחינה מוסרית ומבחינה דתית, ועלול להמית נזק על מפעל ההתיישבות ביש"ע", אמר בני קשריאל, יושב ראש מועצת יש"ע, והוסיף: "אסור שמתנחלים ביהודה ושומרון יעשו דין לעצמם".

ראש האגף היהודי לשעבר, חזי קאלו, אמר בראיון לגלי צה"ל כי יתכן שהחולייה שעומדת מאחורי הפיגוע אמש היא חוליה שביצעה פיגוע דומה באותו אזור בשנת 1993 לאחר החתימה על הסכם אוסלו. גם בפיגוע ההוא נהרגו 3 פלסטינים. קאלו העריך שאחד המניעים האפריים היה הרצון להרתיע את המחבלים הפסלטיניםמתוך תחושה שהממשלה אינה עושה מספיק.

שמעון ריקלין, ממניגי הפלג הניצי של המתנחלים, שחזה את הפיגוע כחצי שעה לפני שבוצע, העריך הבוקר שפיגועי ירי של יהודים נגד פלסטינים ימשיכו אם הממשלה לא תתחיל לפעול להשבת הביטחון לתושבי ההתנחלויות. "האנשים האלה כנראה אומרים לעצמם, שאם יהרגו ערבים, אולי יהיה אכפת לממשלה יותר מאשר הורגים יהודים"
 

הרב הראשי העביר איגרת תנחומים - עם רב ההתנחלות תקוע

הרב הראשי האשכנזי, הרב ישראל מאיר לאו גינה גם הוא את הפיגוע. "עם כל ההבנה למצוקה ולזעם הגואה, אין להתיר בשום אופן משטר של פלנגות שבו כל אזרח נוקם ופועל על פי הבנתו ורגשותיו", אמר הרב לאו, והוסיף כי על פי היהדות, נקם הוא בידי בורא עולם בלבד.

הרב הראשי הספרדי, הרב בקשי דורון, העביר ליו"ר הרשות ערפאת איגרת המגנה את הפיגוע בחריפות. את האיגרת העביר רבה של ההתנחלות תקוע, מנחם פרומן.

הרב בקשי דורון ביקש מערפאת להעביר למשפחות ההרוגים ולעם הפלסטיני כולו את השתתפותו בצערם, ולמסור איחולי החלמה לפצועים. עוד קרא הרב לכינוס מפגש של אנשי דת יהודים ומוסלמים, שיפעלו להפסקת שפיכות הדמים.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by